Kavşağa Sığmayan Tır İçin Yeni Yol Açıldı - Son Dakika

Kavşağa Sığmayan Tır İçin Yeni Yol Açıldı

07.09.2012 17:40
Kavşağa Sığmayan Tır İçin Yeni Yol Açıldı, System.String[]

Karabük-Kastamonu karayolu Safranbolu yol kavşağında köprü ayağı taşıyan, uzunlukları 35 ile 45 metre arasında olan 5 tır virajı alamayınca, kavşağın ortasından yeni yol açıldı.

Karabük- Kastamonu karayolu Safranbolu yol kavşağında köprü ayağı taşıyan, uzunlukları 35 ile 45 metre arasında olan 5 tır virajı alamayınca, kavşağın ortasından yeni yol açıldı.

Karabük ile Kastamonu arasında yapımı devam eden duble yol çalışmaları için köprü ayağı taşıyan 5 tır, halk arasında "Akıllı kavşak" olarak bilinen Safranbolu, Karabük ve Kastamonu yol ayrımındaki kavşaktan geçmek istedi. Ancak uzunlukları 35 ile 45 metre arasında değişen tırlar, kavşaktaki virajı alamadı.

Tırların kavşakta kalması üzerine Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü Safranbolu 153. Şube Şefliğinden yardım istendi. Yapılan incelemede tırların mevcut yolda virajı almalarının mümkün olmadığı anlaşılınca geçici olarak kavşağın ortasından yol açılmasına karar verildi.

Bunun üzerine yaklaşık 1.5 saatlik çalışma ile kavşağın ortasında iş makineleri ile yeni bir yol açıldı. Kocaeli'nden aldıkları köprü ayaklarını Sinop'a götüren tırlar, yeni açılan yoldan geçerek yollarına devam etti.

Aynı güzergahtan önümüzdeki günlerde de köprü ayağı taşıyan tırların geçecek olması nedeniyle tamamen kapatılmayan yeni yola trafik levhası konularak, trafiğe kapalı olduğu belirtildi.

Bu arada Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kavşakta bir sorun olmadığını, kavşağın Avrupa standartlarına uygun olduğunu bildirdiler.

Muhabir: Ahmet Özler/Sinan Özmüş

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - KARABÜK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kavşağa Sığmayan Tır İçin Yeni Yol Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Milyonluk tazminattan feragat eden gazi, kirada oturuyormuş Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Mikrofonu açık unutan Abdülkerim Durmaz'dan canlı yayında ağır küfür