Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı - Son Dakika

Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı

08.09.2012 12:07
Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı, System.String[]

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kayacık Huzur Bahçeleri'nin açılışı törenle yapıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kayacık Huzur Bahçeleri'nin açılışı törenle yapıldı.

Ankara yolu Kayacık bölgesinde Konyaspor tesisleri arkasındaki alanda yapılan 551 Huzur Bahçesi'nin açılış törenine AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, muhtarlar, bahçe sahipleri ve vatandaşlar katıldı.

Mehteran konseriyle başlayan törende konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, nüfusu ve ortaya konulan hizmetlerle büyük bir ilçe olan Selçuklu'nun gelişiminde Büyükşehir Belediyesi'nin katkısına değindi. Başkan Altay, Bilim Merkezi ve yeni Stadyum projesinin ilçelerindeki Büyükşehir Belediyesi yatırımları olduğunu hatırlattı.

AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Huzur Bahçelerinde adı gibi insanların huzur bulmasını temenni etti. Milletvekili Yerlikaya, bu alanların sayısının artırılmasını beklediklerini kaydetti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Hobi Bahçeleri'nin adını 'Huzur Bahçeleri' olarak değiştirdiklerini söyledi. Konya'ya kazandırdıkları bahçe sayısının bin 600'ü geçtiğini ifade eden Başkan Akyürek, bu sayıyı 5 bine çıkaracaklarını bildirdi. Akyürek, "Bu bölge Konya'nın en büyük rekreasyon alanı olacak. Hedefimiz 5 milyon metrekarelik alanda Huzur Bahçeleri, parklar, piknik ve gezinti alanları yapmak" dedi.

Temel atma aşamasına geldikleri yeni stadyumun yaklaşık 120 milyon TL'ye mal olacağını dile getiren Akyürek, devam eden birçok yatırımları olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından En Güzel Bahçe Yarışması'nda dereceye girenlere ödüllerini veren protokol üyeleri kurdele keserek 551 Huzur Bahçesi'nin açılışını yaptı.

Huzur Bahçeleri'nde ahşap kulübelerle birlikte 150 metrekare alana sahip olanlar sebze ve meyve yetiştirme fırsatı buluyor. Bir sosyal tesis, iki basketbol sahası, bir fitness alanı, iki süs havuzu bulunan Kayacık Huzur Bahçelerinde ürün yetiştirenlere yardımcı olmak amacıyla 1 ziraat yüksek mühendisi, 3 ziraat mühendisi, 1 kimyager ve güvenlik görevlileri hizmet veriyor. - KONYA

Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı
Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı
Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı
Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı
Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kayacık Huzur Bahçeleri Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Macron sayın cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Son Dakika: 500 lirayı aşan altından yeni rekor geldi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın İstanbul Valiliği'nden Kılıçdaroğlu'nun "İmamoğlu toplantıya çağrılmadı" iddialarına yanıt: Biz davet ettik ama taziyem var dedi katılmadı Koronavirüse yakalanan Eser Yenenler'den haber var