Kaybolan "Borçlu" Köpeğini Arıyor - Son Dakika

Kaybolan "Borçlu" Köpeğini Arıyor

08.09.2012 11:20
Kaybolan

Antalya'da Kandemir Toplu, aldığı hapis cezasını protesto etmek amacıyla boynuna "suçlu değil borçluyuz" pankartını astığı köpeklerinden birisinin kaybolmasının üzüntüsünü yaşıyor.

Murat Yolcu - Antalya'da yaşayan otomobil kiralama dükkanı sahibi Kandemir Toplu, hakkında verilen hapis cezasını protesto etmek amacıyla boynuna "suçlu değil, borçluyuz" pankartını asarak gezdirdiği köpeklerinden birisinin kaybolmasının üzüntüsü yaşıyor.

Muratpaşa ilçesindeki iş yerinde 27 yıldan bu yana otomobil kiralama işi yapan Kandemir Toplu, geçen yıl otomobilini kiraladığı kişinin Denizli'de yaptığı kazada yaşamını yitirmesinin ardından açılan davalar nedeniyle ekonomik sorunlar yaşamaya başlamıştı. Kredilerini ödeyemeyen Toplu, borçlarını ödeyeceği garantisini vermek için 106 bin liralık "taahhüt" imzalamıştı.

Ancak borcunun ilk 15 bin liralık taksitini ödeyememesi nedeniyle Toplu,

"Taahhüdü ihlal" suçundan Antalya 1. İcra Ceza Mahkemesi'nce 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Toplu, yaşadığı sorunları protesto etmek için 5 yıldır otomobiliyle taşıdığı, ancak otomobilini kullanamamasının ardından motosikletiyle taşımaya başladığı köpeklerinin boynuna "suçlu değil, borçluyuz" yazılı pankart asmıştı.

-"Köpeğimle çocuğumdan, eşimden daha çok beraberdim"-

Kandemir Toplu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşadığı sorunları protesto etmek için "Bulut" ismini verdiği Golden retriever cinsi köpeği ve yavrusu "Arin"in boynuna "suçlu değil, borçluyuz" yazılı pankart astığını hatırlattı.

Protesto şeklini herkesin çok ilginç ve olumlu bulduğunu, köpeklerinin herkes tarafından tanınmaya başladığını ifade eden Toplu, "Bulut ile 5 yıl, yavrusu Arin ile de 8 aydır hiç ayrılmadım. Onlara 'çocuklarım" diyordum" dedi.

Köpeği Bulut'un 2 Eylül'de kaybolduğunu bildiren Toplu, "Günlerdir gündür gece gündüz demeden köpeğimi arıyorum. Herkese haber verdik, her yerde arıyoruz. Motosikletimle bin kilometre yol yaptım. Bulut, motosikletimin kornası tanıyor. Kornaya basarak arıyorum. Polise de haber verdik, ama bir netice alamadık" dedi.

Köpeğinin ne durumda olduğunu bilememenin kendisini üzdüğünü aktaran Toplu, şunları söyledi:

"5 yıldır işe hep köpeklerimle gidip geliyorduk, evde de birlikteydik. Ailenin bir parçası olmuştu. Köpeğimle çocuğumdan, eşimden daha çok beraberdim. Evde eşinizi 2 saat görüyorsunuz, ama onunla bütün gün beraberdim. Beni en çok o anlıyordu. Sıkıntılı dönemlerimizde gözümün içine baktığı zaman sanki derdimi biliyormuş gibi davranıyordu. Onu çok özlüyorum. Her an kapıya gelecek, her an havlayacak düşüncesiyle bekliyoruz."

Bulut'un yavrusu Arin'in de babasını çok özlediğini dile getiren Toplu, Arin'in yemek yemediğini, tüy dökmeye başladığını kaydetti.

Toplu, Bulut'un bulunması için el ilanları bastırdığını, bulacak kişiye köpeğinin doğacak yavrusunu hediye edeceğini sözlerine ekledi.

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kaybolan 'Borçlu' Köpeğini Arıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın öldü Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi