Son Dakika Haberleri: Kaybolan Uçakla Alakalı Yeni İddia

Kaybolan Uçakla Alakalı Yeni İddia

4 yıl önce

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Çin'e giderken 5 gün önce kaybolan Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağı ile kontrol kulesi arasında yapılan son...

Kaybolan Uçakla Alakalı Yeni İddia, System.String[]
-

Malezyalı yetkililer,  Çin'in başkenti Pekin'de uçakta bulunan biri bebek 154  Çin vatandaşının yakınları için düzenledikleri basın toplantısında kaybolmadan hemen önce uçakla kontrol kulesi arasında yapılan son görüşmede pilotun herhangi bir sorundan söz etmediğini açıkladı.

Yetkililer, görüşmenin ardından uçak  Vietnam hava sahasına yaklaştığı için  Malezya kontrol kulesinin takibi  Ho Chi Minh kenti kontrol kulesine devrettiğini belirtti. Uçak, görüşmeden birkaç dakika sonra da kayıplara karıştı.

Çin  Dışişleri Bakanlığı ise uçağın kaybolmadan önce rotasını değiştirip değiştirmediği konusundaki çelişkili bilgileri "son derece kaotik" olarak niteledi.

Bu arada daha önce  Malezya ile  Vietnam arasında yürütülen arama çalışmaları, yarımadanın iki tarafındaki Malakka Boğazı ve Andaman Denizi'ne doğru genişletildi. Yaklaşık 92 bin kilometrekarelik alanda 12 ülkeden 42 gemi, 39 uçak ve çok sayıda görevli katılıyor.

Malezya Havayollarından yapılan açıklamada, kayıp uçağın yardımcı pilotu Ferik Abhamid ile ilgili iddiaları sert biçimde yalanladı. Güney Afrikalı bir turist,  Avustralya'nın Channel Nine televizyon kanalına yaptığı açıklamada Abhamid'in 2011 yılındaki bir uçuş sırasında kendisini ve arkadaşını kokpite davet ettiğini ileri sürmüştü.

Malezya Havayolları'na ait  Boeing 777 uçak, cumartesi günü  Kuala Lumpur'dan Pekin'e giderken 227 yolcusu ve 12 mürettebatı ile radardan kaybolmuştu.

Kaynak: AATeknokulis : http://www.teknokulis.com

Sosyal Medya Fenomeni Cansu Taşkın'a Açıkça Soruldu: Bakire misin? Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü
Samsun'da İki Grup Arasındaki Tartışma Katliamla Bitti: 4 Ölü, 1 Yaralı