Kayılılardan "Açık Doğa Mandıra Köyü" İsteği - Son Dakika

Kayılılardan "Açık Doğa Mandıra Köyü" İsteği

11.12.2016 10:50
Kayılılardan

Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki Kayı Mahallesi sakinleri, yetkililerden bölgede "Açık Doğa Mandıra Köyü" oluşturulmasını talep etti.

Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki Kayı Mahallesi sakinleri, yetkililerden bölgede "Açık Doğa Mandıra Köyü" oluşturulmasını talep etti.

Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma Geliştirme Derneği Başkanı Halit Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurulacak böyle bir köyden çevre köylerin de faydalanacağını belirtti.

Şehirlere göçün önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayan Gürsoy, şöyle konuştu:

"Eğer köylerde bu tür tesisler kurulursa insanlar hafta sonu da olsa köylerine gelmiş, sütünü, peynirini ve tereyağını organik bir şekilde almış olur. Ayrıca böyle bir köyün kurulması halinde Kayı Mahallesi'nin çevresinde bulunan Korucu, Tatarcık, Kızılbölüklü, Aydınlar, Gökçeayva, Aşağı ve Yukarı Dudaş, Ömerköy ve Ilıcalar mahalleleri de faydalanıp, sosyolojik bir ivme kazanır.

Hükümetimizin 'Siz bir adım atın, biz koşarak geliriz' sözüne istinaden biz bir adım attık, gerisini yetkililerden bekliyoruz. Ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk Çelik'i köyümüze davet ediyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kayılılardan 'Açık Doğa Mandıra Köyü' İsteği - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe, Karagümrük'ten 35 yaşındaki futbolcu Lucas Biglia'yı transfer etmek için harekete geçti Fenerbahçe, Karagümrük'ten 35 yaşındaki futbolcu Lucas Biglia'yı transfer etmek için harekete geçti Hande Erçel, mavi mayolu pozlarıyla takipçilerini mest etti Hande Erçel, mavi mayolu pozlarıyla takipçilerini mest etti Askerden yeni gelen genç evinin önünde tüfekle öldürüldü Askerden yeni gelen genç evinin önünde tüfekle öldürüldü Galatasaray'da Fatih Terim ve 12 futbolcu boşa çıktı Galatasaray'da Fatih Terim ve 12 futbolcu boşa çıktı Sedat Peker'den dikkat çeken sözler! Kılıçdaroğlu ve Akşener de gündemindeydi Sedat Peker'den dikkat çeken sözler! Kılıçdaroğlu ve Akşener de gündemindeydi Polisin ikna edemediği kadından pes dedirten tepki: Ceza yazarsan insan değilsin! Polisin ikna edemediği kadından pes dedirten tepki: Ceza yazarsan insan değilsin! Gedson, stada girmek isterken tartaklanan kardeşine yapılanları öğrenince veda etti Gedson, stada girmek isterken tartaklanan kardeşine yapılanları öğrenince veda etti Devriye gezen polis, ağaca asılı ceset buldu Devriye gezen polis, ağaca asılı ceset buldu
Advertisement