Kayınpederinden devraldığı değirmeni gelini işletiyor - Son Dakika

Kayınpederinden devraldığı değirmeni gelini işletiyor

25.11.2022 13:03
Kayınpederinden devraldığı değirmeni gelini işletiyor

Konya'nın Hüyük ilçesinde yaşayan Fatma Ünalmış, 36 yıldır işlettiği taş değirmenle aile bütçesine katkı sağlıyor.

Konya'nın Hüyük ilçesinde yaşayan Fatma Ünalmış, 36 yıldır işlettiği taş değirmenle aile bütçesine katkı sağlıyor.

Ünalmış, yörede yetişen buğdayları taş değirmende öğüterek tam buğday unu üretiyor.

Bulgur çekip arpadan un üreterek yem ve köpek maması elde eden 52 yaşındaki Ünalmış, aldığı yeni bir makineyle de un tarhanası, toz ve pul biber yapmaya başladı.

Ünalmış, AA muhabirine, 16 yaşındayken evlendikten sonra kayınpederine ait taş değirmende çalışmaya başladığını söyledi.

Mesleği kayınpederinden öğrendiğini aktaran Ünalmış, "Zamanla işin başına geçtim. Çocuklarımı okuttum, kendi param, arabam ve ekonomik özgürlüğüm oldu. Ekmeği kendimiz üretirsek çok daha güzel olur. Çünkü, herkes köyüne dönüyor. İş yerinde tek başıma çalışıyorum. İş hayatı beni dinç tutuyor. Kadın kendi ayakları üzerinde durmalı." diye konuştu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği hafız Ravzanur'un hedefi külliyede Kur'anı Kerim okumak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret ettiği hafız Ravzanur'un hedefi külliyede Kur'anı Kerim okumak Konya'daki Barınakta Yaşanan Vahşet Kadıköy'de Protesto Edildi Konya'daki Barınakta Yaşanan Vahşet Kadıköy'de Protesto Edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan: ' Cumhurbaşkanı Erdoğan: '

Son Dakika Güncel Kayınpederinden devraldığı değirmeni gelini işletiyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement