Kayırlı'da Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor - Son Dakika

Kayırlı'da Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor

18.02.2012 18:19
Kayırlı'da Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor, System.String[]

Kayırlı Belediye Başkanı Aşır Yücel, beldenin alt yapısının tamamlanması yönünde çok önemli adımların atıldığını da kaydetti.

Kayırlı Belediye Başkanı Aşır Yücel, beldenin alt yapısının tamamlanması yönünde çok önemli adımların atıldığını da kaydetti.

Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi'ye TBMM'de ziyaret eden Yücel, bu milletvekillerinin beldeleri için şans olduğunu söyledi. Milletvekillerinin desteğiyle eğitimden kanalizasyona göletten ağaçlandırmaya uzanan geniş yelpazadeki yatırımlarla Kayırlı'nın çehresinin değişmeye başladığını söyledi. Yücel bu dönemki vekillerin Niğde için bir fırsat olduğunu savundu.

Yakında inşaat yapımına başlanacak olan yeni Kayırlı İlköğretim Okulu'nun 3 katlı ve 15 derslikli modern görünümlü bir eğitim yuvası olacağının altını çizen Yücel, Milletvekillerine bu önemli destekten ötürü müteşekkir olduklarını belirtti. Yücel, Kayırlı'nın yakında eğitimde başarılarla adımdan söz ettireceğini söyledi.

Yücel, beldenin alt yapısının tamamlanması yönünde çok önemli adımların atıldığını da kaydetti. Yücel milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi ile görüşmelerinin ardından başlatılan girişimlerle Kayırlı'nın kanalizasyon şebekesinin tamamlanması için İller Bankasından yüzde 50 hibeli proje desteği sağlandığını söyledi.

Yine milletvekillerinin girişimleriyle çıkan 2011 ek ödenek bütçesinde onaylanan Kayırlı Göleti için büyük adımların atıldığını belirtti. İhale aşamasındaki Kayırlı Göleti'nin proje ve sondajının yapılmaya başlandığını belirten Yücel bedeli aktarılan göletin bu yıl içinde ihalesinin yapılmasıyla inşaatına başlanacağını söyledi.

Kayırlı'nın bu hizmetlerden sonra güzel bir görüntüye kavuşması için de ilgili Bakanlıklarla görüşülerek geniş bir ağaçlandırma girişiminde bulunulacağını kaydeden Yücel, ağaçlandırma çalışması kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan her yıl 5 bin ağaç alacaklarını bunun da kasabanın makyajı olacağını belirtti. Ayrıca mesire alanı için de yeni yatırım planları olduğuna değindi.

Kayırlı'da Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor
Kayırlı'da Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kayırlı'da Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor - Son Dakika


Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Ankaragücü, 4'ü futbolcu 5 kişi koronavirüs oldu Koca, boşanma davasının görülmesine yarım saat kala eşini bıçakladı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı