Kaymakam da Olay Yerine Gitti - Son Dakika

Kaymakam da Olay Yerine Gitti

Kaymakam da Olay Yerine Gitti
Son Güncelleme: 26.04.2016 13:00

Manisa'nın Soma İlçesi Enyez Mevkii'nde kompresör arızası nedeniyle yaşanan olayla ilgili Kaymakam Ahmet Altıntaş, telefonla açıklama yaptı.

Manisa'nın Soma İlçesi Enyez Mevkii'nde kompresör arızası nedeniyle yaşanan olayla ilgili Kaymakam Ahmet Altıntaş, telefonla açıklama yaptı. İşçilerin hayati tehlikesi olmadığı yönünde bilgi aldıklarını dile getiren Altıntaş, "Bizzat yerinde inceleyip ona göre hareket edeceğiz. Altı işçi olduğu söylendi. Kısmi gaz zehirlenmesi gibi ama hayati tehlikeleri yok" diye konuştu.

VALİ "VARSA BİR SORUMLULUK GEREĞİNİ YAPACAĞIZ"

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise konuşla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bir şirkete ait ocakta bir pervaneyi çalıştıran motorda kısa süreli arıza oluyor. Yedek pervanesi de varmış. Ama o da bilgisayardaki bir başka arızadan dolayı devreye giremiyor. Bana ifade edilene göre bu sebepten 10 dakika boyunca içeriye hava basılamıyor. Bu nedenle de 6 işçimiz havasızlıkla birlikte karbonmonoksit gazından etkileniyor. Hemen o bölüm boşaltılıyor ve 6 işçimiz tedavi altına alınıyor. Ardından sistem devreye alınıyor. Çok şükür bir olumsuz sonuç yaşamadık. Ama doğrusu bunun da olmaması gerekiyordu. Oradaki sistemlerin tamamının yedekli olması gerekiyor. Nitekim de aldığımız bilgilere göre sistemler yedekli. Ancak yedeğinin devreye girmemesi bizim için bir soru işareti. Şu anda arkadaşlarımız ocaktalar ve gerekli incelemeyi yapıyorlar. Varsa bir sorumluluk gereğini yapacağız. Ama şükür kimsenin burnu kanamadan arızanın atlatılmış olmasından mutluyuz. Böyle olayların tekrarlanmaması için gereken neyse yapacağız."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kaymakam da Olay Yerine Gitti - Son Dakika


Advertisement