Kaymakam Işık'tan İstiridye Mantarı Yetiştiriciliğine Destek - Son Dakika

Kaymakam Işık'tan İstiridye Mantarı Yetiştiriciliğine Destek

05.03.2017 14:34
Kaymakam Işık'tan İstiridye Mantarı Yetiştiriciliğine Destek, System.String[]

Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, ilçede "İstiridye mantarı yetiştiriciliği" kursuna katılan kursiyerleri ziyaret edip başarılar diledi.

Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, ilçede "İstiridye mantarı yetiştiriciliği" kursuna katılan kursiyerleri ziyaret edip başarılar diledi.

Kaymakam Işık, Mursallı Mahallesi'nde istiridye mantarı yetiştiren ve aynı zamanda Germencik Halk Eğitim Merkezinde kurs veren Çağdaş Kasapoğlu'nun dersine girip kurs hakkında bilgi aldı.

Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "İstiridye mantarı ilçemiz açısından bir gelir kapısı oldu. Bunun yaygınlaştırılması ve bir kazanıma dönüştürülmesi ve daha geniş bir kitlenin yapması gerektiğini düşünüyoruz. Kendilerine bu konuda gereken desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum, kursa katılan kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Bu kursun ilçemize faydalı olacağından hiç şüphem yok. Bu noktada öncülük eden Çağdaş Beye de teşekkür ediyorum." dedi.

Kursiyerlerden Gülşah Özyeğin, kendisinin de mantar yetiştirmeye başladığını belirterek, "Kursta bilmediğim yeni şeyler öğreniyorum. Bu işi yapıyorum ama yeteri kadar bilgi sahibi değilim. Bilgime daha fazla ne kadar bilgi katabilirim, sektörde daha önde nasıl olabilirim düşüncesiyle kursa katıldım." diye konuştu.

İsmail Cerit ise ilçede çiftçilikle uğraştığını, ek gelir olması açısından mantar yetiştirmeye karar verdiğini ve bu doğrultuda kursa katıldığını dile getirdi.

Kaymakam Işık'a, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Topal, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Turan Dursun eşlik etti.

Kaymakam Işık'tan İstiridye Mantarı Yetiştiriciliğine Destek
Kaymakam Işık'tan İstiridye Mantarı Yetiştiriciliğine Destek

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kaymakam Işık'tan İstiridye Mantarı Yetiştiriciliğine Destek - Son Dakika


Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim
20:42