Kaymakam Kaya, Kablo ve Elektrik Borusu Üretim Tesisini Gezdi - Son Dakika

Kaymakam Kaya, Kablo ve Elektrik Borusu Üretim Tesisini Gezdi

19.01.2012 12:40
Kaymakam Kaya, Kablo ve Elektrik Borusu Üretim Tesisini Gezdi, System.String[]

Van Gürpınar Kaymakamı Nurullah Kaya, bir hafta önce faaliyete geçen kablo ve elektrik borusu üretim tesisini gezdi.

Van Gürpınar Kaymakamı Nurullah Kaya, bir hafta önce faaliyete geçen kablo ve elektrik borusu üretim tesisini gezdi.

Gürpınar Kaymakamı Nurullah Kaya, Van- Hakkari karayolunda bir hafta önce üretime başlayan kablo ve elektrik borusu üretim tesisinde incelemelerde bulundu. Firma sahibi Rahmi Can'dan tesis hakkında bilgi alan Kaya, kentin ve ilçedeki üretim kültürünün gelişmesi açısında bu tür yatırımları önemsediklerini bildirdi.

Tesisin sahibi Rahmi Can, üretilen elektrik borusu ve kablolarının ham maddelerinin İstanbul'dan getirdiklerini belirterek, 1 ton ham maddeden 500 metre kablo ürettiklerini söyledi. Şimdilik 9 kişinin istihdam edildiği tesisin seri üretime geçtiğinde istihdam edilen kişi sayısında artış olacağını kaydetti.

- VAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kaymakam Kaya, Kablo ve Elektrik Borusu Üretim Tesisini Gezdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin eve dönmesini isteyip hastanenin çatısına çıktı, operasyonla indirildi Trump'tan Dağlık Karabağ çıkışı: Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü! Dağlık Karabağ'daki son durum ele alındı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Freni patlayan araç uçuruma yuvarlandı! 1 kişi hayatını kaybetti Ermenistan ordusunun Berde'deki roketli saldırısında yaralanan siviller korku dolu anları anlattı Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar