Kaymakam Ünlü: Polislik Mesleği Halka Yardımcı Olmaktır - Son Dakika

Kaymakam Ünlü: Polislik Mesleği Halka Yardımcı Olmaktır

18.02.2012 15:52
Kaymakam Ünlü: Polislik Mesleği Halka Yardımcı Olmaktır, System.String[]

Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, bir süre önce Turhal Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği civarında başına silah dayamak suretiyle intihara teşebbüs eden F.M.isimli kişiyi ikna ederek etkisiz hale getiren polisleri makamında kabul etti.

Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, bir süre önce Turhal Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği civarında başına silah dayamak suretiyle intihara teşebbüs eden F.M. isimli kişiyi ikna ederek etkisiz hale getiren polisleri makamında kabul etti.

Polislik mesleğinin zor ve kutsal bir meslek olduğuna değinen Kaymakam Ünlü, "Polislik mesleği halka yardımcı olmaktır." dedi.

Turhal İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün çalışmalarından övgü ile bahseden Ünlü, ilçe emniyetini sağladıkları için Turhal İlçe Emniyet Müdürü Salih Turalı ve ekibine teşekkür etti. Ünlü, "İntihara kalkışan vatandaşı o düşüncesinden vazgeçirmek ve ona zarar vermeden tekrar hayata kazandırmak çok önemli. O ortamda kişi kendisi de zarar görebilir. Ben polis memurlarının bu başarısını duyunca çok sevindim. Çünkü polislik mesleği halka yardımcı olmaktır. Sizler de zaten yardımcı olmuşsunuz. Polislik mesleği hem zor hem de kutsal bir meslektir. Görev yaparken önce gerekli tedbiri almalı ondan sonra karşı tarafa yardımcı olunmalıdır. Ben polis memurlarımızı bu üstün gayretlerinden dolayı kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum." diye ifade etti.

Kaymakam Ünlü, İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği'nde görevli Komiser Ömer Faruk Özdemir ile polis memurları Murat Erbek, Bayram Aslaner ve Abdullah Kaban'a göstermiş oldukları başarılarından dolayı başarı belgesi verdi. Turhal İlçe Emniyet Müdürü Salih Turalı ise duyarlılığından dolayı Kaymakam Ünlü'ye teşekkür ederek, ilçe emniyeti için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini açıkladı.

Kaymakam Ünlü: Polislik Mesleği Halka Yardımcı Olmaktır

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kaymakam Ünlü: Polislik Mesleği Halka Yardımcı Olmaktır - Son Dakika


Son Dakika

Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Erkek kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın azmettiricisi Orhan Vatansever'in ifadesi ortaya çıktı TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama