Son Dakika Haberleri: Kaymakama Linç Girişimine 6 Gözaltı

Kaymakama Linç Girişimine 6 Gözaltı

8 yıl önce

Uludere Kaymakamı'na linç girişimi olayı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişi gözaltına alındı.

Kaymakama Linç Girişimine 6 Gözaltı, System.String[]

Şırnak'ın Uludere ilçesinde, kaymakama linç girişimi olayı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişi gözaltına alındı.


BDP Grup Başkan Vekili ve Şırnak Miletvekili Hasip Kaplan, saldırıya uğrayan Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'u dün Gülyazı Köyü'ndeki linç girişiminden BDP'lilerin koruduğunu, buna karşın 6 partilinin gözaltına alındığını söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da olayı TBMM gündemine taşıyacaklarını belirtti.


KAYMAKAM'IN AÇIKLAMASI


Irak sınırındaki olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulunduğu sırada darp edilen Uludere Kaymakamı Naif Yavuz, kendisine saldıranların Uludereli olmadığını belirterek, "Bir saat içeride kaldım. Vatandaşlar beni bağrına bastı. Vatandaşların bağrına basması başkalarını rahatsız etmiştir" dedi.


Gülyazı Köyü'nde taziye çadırına giden ve bir grup tarafından darp edilen Kaymakam Yavuz'ın tedavisi Şırnak Asker Hastanesi'nde sürüyor.


Başından ve yüzünden yaralandığı gözlenen Naif Yavuz, olay ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.


Kendisine saldıranların cenaze sahipleri olmadığını vurgulayan Yavuz, "Hatta, cenaze sahiplerinden bana bir haber geldi; 'Kaymakama yapılan bu saldırı, bir önceki saldırıdan daha çok bizi rencide etmiştir. Çok daha üzmüştür' diye. Cenaze sahipleri beni aradılar. Üzüntülerini dile getirdiler" diye konuştu.


"BANA VURANLAR ULUDERELİ DEĞİL, PROVOKATÖR!"

Naif Yavuz, saldırganlara karşı kendisini köylülerin koruduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:


"Ben bir saat içeride kaldım. Vatandaşlar beni bağrına bastı. Vatandaşların bağrına basması başkalarını rahatsız etmiştir. Cenaze sahipleri beni bağrına bastı. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bana saldıranlar asla ve asla cenaze sahipleri değildir. Beni orada koruyan da köylünün kendisidir. Bana vuranların hiçbiri Uludereli

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 01:17 Kaynak: CHAEvlerine gelen temizlikçiden şüphelenip odaya kamera koydular, hayatlarının şokunu yaşadılar
Adnan Oktar'ın 20 yıl önceki sorgu görüntüleri dava dosyasına girdi Ankara Yediemin otoparkındaki araçlar çürümeye terk edildi