Kaymakama Saldıranlar Tespit Ediliyor - Son Dakika
Kaymakama Saldıranlar Tespit Ediliyor

Kaymakama Saldıranlar Tespit Ediliyor

01.01.2012 12:18

Uludere Kaymakamı'na, 35 kişinin taziyesi için dün gittiği Gülyazı Köyü'nde linç girişiminde bulunanlar tespit ediliyor.

Şırnak Valiliği, Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a, savaş uçaklarının Irak sınırındaki operasyonunda ölen 35 kişinin taziyesi için dün gittiği Gülyazı Köyü'nde linç girişiminde bulunanların saptanması çalışmalarında son aşamaya gelindiğini açıkladı.

Valiliğin yazılı açıklamasında olayın halkın Kaymakam Naif Yavuz'a yönelik sevgisini hazmedemeyen karanlık odaklarca gerçekleştirildiği görüşü savunuldu. Açıklamada şöyle denildi:

"Bu şahısları yönlendiren karanlık odakların deşifre edilerek adalete teslim edilmesine yönelik çalışmalar, devletin istihbarat ve güvenlik birimlerinin koordineli ve kararlı çalışmalarıyla sürdürülmekte olup, sonuçları en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır. Uludere İlçesi'nde yaşayan vatandaşlarımız ile Gülyazı, Ortasu ve Ortabağ köylerindeki taziye sahiplerinin Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a yönelik sevgisini ve teveccühünü hazmedemeyen karanlık odaklardan talimat alan, aynı zamanda yaptıkları çirkin davranışın farkında bile olmayan bir mütecaviz grup tarafından ilçe kaymakamımıza yönelik gerçekleştirilen hayasız saldırı, başta tüm taziye sahipleri ve o ilçede yaşayan vatandaşlarımız tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanıp lanetlenmiştir." - Şırnak

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kaymakama Saldıranlar Tespit Ediliyor - Son Dakika


Advertisement