Son Dakika Haberleri: Kaymakamdan Mahkum Ailelerine Yardım Eli

Kaymakamdan Mahkum Ailelerine Yardım Eli

8 yıl önce

Trabzon'un Of İlçesi Kaymakamlığı, ilçede ikamet eden mahkum ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir proje başlattı.

Kaymakamdan Mahkum Ailelerine Yardım Eli, System.String[]

Trabzon'un Of İlçesi Kaymakamlığı, ilçede ikamet eden mahkum ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir proje başlattı.


Of Kaymakamı Tuncay Sonel, 'Yoksullarla Dayanışma Haftası Etkinlikleri' kapsamında düzenlenen programda bir araya geldiği Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, "Bir çok kader mahkumundan, ailelerinin zor durumda olduğunu aktardıkları mektuplar alıyorum" sözlerinden etkilenerek böyle bir çalışma başlattığını söyledi. Of'a döner dönmez zon durumdaki mahkum ailelerini tespit ettiklerini belirten Sonel, "27 aile tespit ettik. İhtiyaçlı olanların sorunları çözüldü" dedi.


Aileleri beraberinde müftü, doktor, hemşire, sosyal inceleme memuru, psikolojik danışman ve muhtar olduğu halde ziyaret eden Of Kaymakamı Tuncay Sonel, Aşağı Kışlacık Köyü'nde yaşayan ve oğulları hapishanede olan 86 yaşında Salih dede ile 82 yaşındaki Zeliha ninenin evine konuk oldu. Sonel, "Yetim ve öksüzleri sevindirmek, engellilere sahip çıkmak, kimsesizlerin ve özellikle de yaşlıların gönlüne girmek çok önemli. Anne babanıza nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de onlara öyle davranmalısınız" dedi. Sonel ve beraberindekiler, Zeliha ninenin kuzineli sobada pişirdiği kestaneleri yiyerek sohbet etti. - Trabzon/ Of

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:04 Kaynak: DHABebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Konya'da DEAŞ üyesi Suriyeli yakalandı 2 ay önce ikinci bebeğini doğuran Özlem Ada Şahin, düzgün fiziğiyle herkesi mest etti