Kaymakamın tepki çeken görüntüsü sonrası Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldi - Son Dakika

Kaymakamın tepki çeken görüntüsü sonrası Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldi

05.03.2021 15:29

Ereğli'de korona denetimi yapan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, bir eczanede 3 çalışanın kurallara uymadığını söyleyip tutanak tutulacağını söylemişti. Çalışanlara söz hakkı vermeyip "İtirazlarınızı sonra yaparsınız" diyen kaymakamın tepki çeken görüntüleri sonrası Valilik tarafından yapılan açıklamada olayın Kasım 2020'de yaşandığı vurgulandı.

Zonguldak Ereğli'de koronavirüsle mücadele kapsamında Kaymakam İsmail Çorumluoğlu'nun denetim yapmak üzere girdiği bir eczanede 3 çalışanla arasında yaşanan diyalog sosyal medyada paylaşılınca çok tepki çekmişti.

"İTİRAZINIZI SONRA YAPARSINIZ"

Çorumluoğlu, ziyaretleri sırasında girdiği bir eczanede, 3 çalışanın kuralları ihlal ettiklerini belirterek, cezai işlem uygulanacağını ve tutanak tutulacağını söylemesi üzerine eczacılardan biri itiraz etmeye çalışınca "İtirazlarınızı sonra yaparsınız" diye cevap vermişti. Görüntülerle ilgili Zonguldak Valiliği'nden açıklama yapıldı.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı sosyal medya hesapları üzerinden bugün servis edilen 'Biz tutanak düzenleyelim, siz itiraz edersiniz' başlıklı paylaşımlarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 1 yılı aşkın bir süredir tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını, gerek hızlı bulaşıcılığı gerekse bilhassa yüksek yaş grupları ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımız üzerindeki ölümcül etkisi nedeniyle kamu sağlığı açısından çok ciddi bir risk oluşturmaktadır. Covid-19 salgını kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri üzerine Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda gerekli tedbir ve kurallar belirlenmekte ve aziz milletimizin feraseti ve fedakarlığıyla birlikte başta sağlık çalışanları olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından toplumsal bir mücadele yürütülmektedir.

"AMİRLERİMİZ FAALİYETLERE BİZZAT SAHADA EŞLİK ETMEKTEDİR"

Bu kapsamda Ereğli ilçemizde de denetim çalışmaları Kaymakamlığımızın koordinesinde tüm kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idare birimleri, meslek odaları ve kolluk kuvvetlerinden oluşturulan ekiplerimiz tarafından kesintisiz şekilde sürdürülmektedir. Denetim çalışmalarının etkinliği ve sürekliliğini takip ve kontrol amacıyla bu faaliyetlere başta kaymakamımız olmak üzere tüm daire amirlerimiz de bizzat sahada eşlik etmektedirler. İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan Genelgelerle esasları belirlenen denetim çalışmalarının temelini rehberlik edici fonksiyon oluşturmakta olup saha denetimlerinde öne çıkarılmak istenilen ana husus toplumsal sorumluluk çerçevesinde duyarlılığın en üst seviye yükseltilmesidir.

"OLAY 26 KASIM'DA YAŞANMIŞTIR"

Kamuoyuna bugün yaşanmış gibi sunulan hadise 26 Kasım 2020 tarihli denetimler sırasında gerçekleşmiştir. Üzerinden üç aydan fazla süre geçen bir diyaloğu içerisinde bulunduğumuz kontrollü normalleşme döneminde ve esasını rehberliğin oluşturduğu dinamik denetim modeline geçilen bir sürecin başlangıcında gündeme getirmek iyi niyetli bir yaklaşım olmayıp, bu tür gerçeğe aykırı spekülatif haber ya da paylaşımlar denetim faaliyetlerinin etkinliği üzerinde ciddi riski oluşturmaktadır.

Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu, bireysel tutum ve davranışlarımızın ilin risk durumuna ve buna bağlı olarak uygulanacak tedbir seviyelerine doğrudan etki edeceği kontrollü normalleşme döneminde, temizlik, maske, mesafe temel prensipleri ile salgınla mücadele kapsamında alınan diğer tedbirlere toplumsal sorumluluk çerçevesinde tam olarak uyulmasının gündemde yer alması herkes açısından en hayırlısı olacaktır.''

Kaymakamın tepki çeken görüntüsü sonrası Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldi

Son Dakika Güncel Kaymakamın tepki çeken görüntüsü sonrası Zonguldak Valiliği'nden açıklama geldi - Son Dakika


YORUMLAR (21)
  • TUNÇ06: MASKESİZ TAMAM DA SENİN ELAMININ DA SOSYAL MESAFEYE UYMURU GÖRÜNTÜDE VAR BU ? YA YAPMAYIN HEMEN CEZA DA NE UYARIN ABİLİK BABALIK YAPIN İKAZ EDİN HENM TUTANAK YA OLACAK İŞ DEĞİL BU..ÖNCE KENDİ ELAMINIZA DA SOSYAL MESAFEDENCEZA YAZIN Kİ .. Cevap Yaz 14 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Rakibine kafa attığı için hapse giren futbolcu Ferguson'dan itiraf: Korkunç bir yerdi, pişmanım! Rakibine kafa attığı için hapse giren futbolcu Ferguson'dan itiraf: Korkunç bir yerdi, pişmanım! Semra Özal, eşi Turgut Özal'ın son anlarını ilk kez anlattı: Apar topar araca aldılar, gerekli müdahale yapılmadı Semra Özal, eşi Turgut Özal'ın son anlarını ilk kez anlattı: Apar topar araca aldılar, gerekli müdahale yapılmadı Acılı evlattan yürek burkan sözler: Bırakın hastaneye gideceğim, belki yolda kurtarmışlardır Acılı evlattan yürek burkan sözler: Bırakın hastaneye gideceğim, belki yolda kurtarmışlardır Taksiciyi yol ortasında çekip vurdular! O anlar saniye saniye güvenlik kamerasında Taksiciyi yol ortasında çekip vurdular! O anlar saniye saniye güvenlik kamerasında Nisa Bölükbaşı bunları görmesin! Barış Murat Yağcı, model Jen Selter'e öpücük dolu yorumlar yağdırdı Nisa Bölükbaşı bunları görmesin! Barış Murat Yağcı, model Jen Selter'e öpücük dolu yorumlar yağdırdı Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu Acil servisteki koronavirüs hastası 2 kez yataktan düştü! 9 gün sonra acı haberi geldi, aile şikayetçi oldu Anayasa Mahkemesi'nden mali yükümlülüklerini yerine getirmeyen üç parti hakkında suç duyurusu Anayasa Mahkemesi'nden mali yükümlülüklerini yerine getirmeyen üç parti hakkında suç duyurusu Ekmek teknelerini 30 yıl sonra karşılarında görünce gözyaşlarını tutamadılar Ekmek teknelerini 30 yıl sonra karşılarında görünce gözyaşlarını tutamadılar