Kayseri, Avrupa Görme Engelliler Futbol Şampiyonası Aday - Son Dakika

Kayseri, Avrupa Görme Engelliler Futbol Şampiyonası Aday

12.01.2012 18:09
Kayseri, Avrupa Görme Engelliler Futbol Şampiyonası Aday, System.String[]

Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkan Yardımcısı Erol Erdim beraberindeki Yönetim Kurulu Üyesi Ümmet Ekici ve Uluslararası Futbol Kurulu Başkanı Carlos Campos ile Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkan Yardımcısı Erol Erdim beraberindeki Yönetim Kurulu Üyesi Ümmet Ekici ve Uluslararası Futbol Kurulu Başkanı Carlos Campos ile Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarete, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Altuntuğ ev sahipliği yaptı. Ziyarette, Avrupa Görme Engelliler Futbol Şampiyonası'nın Kayseri'de yapılması için girişimlerde bulunduklarını ve en güçlü adayın Kayseri olduğunu anlatan Başkan Yardımcısı Erdim, şampiyona hakkında Altuntuğ'a bilgiler verdi.

Şampiyonaya yerel yönetimlerin desteğinin çok önemli olacağına dikkat çeken Erdim, federasyonun çeşitli istek ve taleplerini bildirdi.

Başkan Vekili Altuntuğ ise Kayseri'nin daha önce de çok önemli sportif organizasyonlara ev sahipliği yaptığını hatırlatarak Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi'nin her alanda engellilerin yanlarında olduğuna vurgu yapan Altıuntuğ, Engelliler Kompleksi hakkında da konuklarına bilgiler verdi. Engelli vatandaşlar için rahat ve huzurlu bir merkez tasarladıklarını belirten Altuntuğ, "Kuracağımız bu tesis, engelli vatandaşlarımızın oturup sohbet edebileceği, çay kahve içebileceği, keyifli vakit geçirecekleri bir buluşma yeri olacak." dedi.

Engelli Kompleksi Projesi'nden oldukça etkilenen Uluslararası Futbol Kurulu Başkanı Carlos Campos da bu projeden dolayı Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik etti.

Kayseri, Avrupa Görme Engelliler Futbol Şampiyonası Aday

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Kayseri, Avrupa Görme Engelliler Futbol Şampiyonası Aday - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Fatih Öztürk'ün yaptığı hareketler Galatasaray taraftarını çileden çıkardı