Başkan Büyükkılıç, Macaristan ziyaretini değerlendirdi - Son Dakika

Başkan Büyükkılıç, Macaristan ziyaretini değerlendirdi

03.10.2022 13:54
Başkan Büyükkılıç, Macaristan ziyaretini değerlendirdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ikili ve heyetler arası görüşmelerde bulunmak üzere beraberindeki heyetle gittiği Macaristan ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ikili ve heyetler arası görüşmelerde bulunmak üzere beraberindeki heyetle gittiği Macaristan ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükkılıç, başkanlık makamında yaptığı değerlendirmede ziyarette tarım ve hayvancılıktan Erciyes Kayak Merkezi'ndeki turizme kadar birçok konuda temaslarda bulunduklarını anlattı.

Kardeş şehir Miskolc yetkilileriyle de görüştüklerini vurgulayan Büyükkılıç, "Avrupa Birliği ülkesi olan Macaristan'daki ekonomik sorunları gördük." ifadesini kullandı.

Avrupa'da ve dünyada Erciyes Kayak Merkezi'nin büyük ilgi gördüğünü belirten Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Orada resmi ağızlardan ya da iş adamlarından gündeme gelen hep Erciyes Kayak Merkezi oldu. Uluslararası standartta bir kayak merkezi olarak, 19 mekanik tesisi, 40 pisti, 130 kilometre uzunluğundan daha fazla pist uzunluğuna sahip bir kayak merkezinden bahsediyoruz. İnşallah Yüksek İrtifa Merkezi'ni de eklemek suretiyle büyük bir kazanım elde etmiş olacağız. Erciyes Kayak Merkezi'nin tanınırlık açısından çok önem arz ettiğini, dünya ve Avrupa standartlarında olduğunu rahatlıkla herkes söylüyor, takdir ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Rusya'dan charter seferlerinin de başlıyor olması yaptığımız girişimler sonrası bizlere kazanım oldu."

Büyükkılıç, Macaristan'da meclis yetkilileri ile de görüştüklerini, sonrasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile de yaklaşık bir saat görüşme yaparak, değerlendirmelerde bulunduklarını aktardı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Vali Çiçek ile Belediye Başkanı Büyükkılıç Erciyes'te incelemede bulundu Vali Çiçek ile Belediye Başkanı Büyükkılıç Erciyes'te incelemede bulundu Erciyes Yeni Sezona Hazır Erciyes Yeni Sezona Hazır

Son Dakika Güncel Başkan Büyükkılıç, Macaristan ziyaretini değerlendirdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement