Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehit Ailesine Ev Verdi - Son Dakika

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehit Ailesine Ev Verdi

07.09.2012 11:10
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehit Ailesine Ev Verdi, System.String[]

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, geçen haziran ayında Siirt'in Eruh ilçesine bağlı Görendoruk köyünde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Er Mustafa Aydın'ın baba ocağında yemek verdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, geçen haziran ayında Siirt'in Eruh ilçesine bağlı Görendoruk köyünde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Er Mustafa Aydın'ın baba ocağında yemek verdi. Başkan Özhaseki, burada ayrıca şehidin ailesine tahsis edilen Beyazşehir TOKİ konutlarındaki evin anahtarını ve tapu tahsis belgesini teslim etti.

Yahyalı ilçesine bağlı Senirköy'de düzenlenen programda konuşan Başkan Mehmet Özhaseki, bu topraklarda yaşayabilmek için çok bedel ödemek gerektiğini ifade ederek, "Bu bedeli hepimiz ödüyoruz. Allah rahmet eylesin kısa süre önce bu evden çıkan bir yavrumuz şehit düştü. Bizler burada rahat oturuyorsak, bu yavrularımızın sayesinde oturuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geldiği kadar her şehit ailemizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Kendileri bizlerden bir şey beklemiyorlar, sadece yanımızda olun yeter diyorlar ancak bilsinler ki biz onların evladı ve kardeşiyiz. Elimizden gelen yardım ve desteği göstermek zorundayız." dedi.

"KANININ BİR DAMLASININ BİLE KARŞILIĞI DEĞİL"

Ülkemiz üzerinde farklı amaçları bulunanların ve ülkeye ihanet edenlerin karşısında sonuna kadar dik durarak mücadele etmeye yeminli olduklarını vurgulayan Başkan Özhaseki, "İçimizden bazıları şehit düşerse bizlere yine iş düşüyor. Bizler birlik ve dayanışma içinde olmalıyız. Farklı görüş ve düşüncelerimize rağmen Kayseri'de birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar yaklaşık 200 şehit ailemize birer ev verdik. Bu ailemize de bir ev vereceğiz. Bunu söylerken utanıyoruz ancak başka şehirlerimize de örnek olması için söylemeye de devam edeceğiz. Biliyoruz ki bu evler yavrularımızın döktükleri kanın bir damlasının dahi bedeli değil. Gereksiz yerlere büyük paralar döken ülkemizdeki diğer yerel yönetimler bu örneği görsünler ve şehit ailelerinin yanında olsunlar." diye konuştu.

"MANEVİ DEĞERİ MADDİ DEĞERİNDEN BÜYÜK"

Şehit Er Mustafa Aydın'ın babası Mehmet Aydın da Başkan Özhaseki'ye teşekkür ederek, "Bizi düşünmüş olmanızdan dolayı teşekkür ederim. Bu yardımın manevi değeri maddi değerinden büyük. Allah sizlerden razı olsun." dedi. Özhaseki, daha sonra şehidin babası Mehmet Aydın'a Beyazşehir TOKİ Bölgesi'nden tahsis edilen evin anahtarlarını ve tapu tahsis belgesini teslim etti.

Şehidin Senirköy'deki baba evinde verilen yemeğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, Yahyalı Kaymakamı Ziya Polat ve Yahyalı Belediye Başkanı Mehmet Araç'ın yanı sıra Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz ile babası Mehmet Aydın ve yakınları katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehit Ailesine Ev Verdi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehit Ailesine Ev Verdi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehit Ailesine Ev Verdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehit Ailesine Ev Verdi - Son Dakika


Son Dakika

Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Evde çıkan yangında dumandan zehirlenen 2 çocuk hayatını kaybetti Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler