Kayseri'de 11 İlçe ve 15 Mahalle'de Su Fiyatları Düştü - Son Dakika

Kayseri'de 11 İlçe ve 15 Mahalle'de Su Fiyatları Düştü

14.07.2015 11:55
Kayseri'de 11 İlçe ve 15 Mahalle'de Su Fiyatları Düştü, System.String[]

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısında alınan karar gereği 11 ilçe ve 15 mahallede su fiyatlarında indirim oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin meclis toplantısında alınan karar gereği 11 ilçe ve 15 mahallede su fiyatlarında indirim oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisinin dün yapılan toplantısında 'Kırsal Alandaki Abonelerin Su Fiyatlarının Yeniden Düzenlenmesi' konusu görüşüldü. KASKİ Genel Müdürlüğü Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı rapor doğrultusunda, Hacılar, Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçeleri ile Erkilet, Gesi, Hisarcık, Mimarsinan ve Kıranardı mahallelerinde su ücretlerinde herhangi bir indirime gidilmeyerek mesken, okullar ve öğrenci yurtları için metreküp fiyatı 2 TL 63 kr, iş yeri ve resmi daireler için 5 TL 26 kr olarak kaldı.

Toplantıda, Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçeleri ile Ağırnas, Başakpınar, Büyükbürüngüz, Ebiç, Erciyes, Güneşli, Gürpınar, Kepez, Kuşçu, Kuruköprü, Mahzemin, Süksün, Turan, Yemliha ve Zincidere mahallelerinde suyun metreküp fiyatı 90 kuruş olarak belirlendi. Tarifelere yıl boyunca TÜFE oranında artış yapılması kararlaştırıldı. - KAYSERİ

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kayseri'de 11 İlçe ve 15 Mahalle'de Su Fiyatları Düştü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü Sıla'ya hakaret ettiği için yargılanan Davut Güloğlu'nun aldığı ceza belli oldu