Kayseri'de çocukların dijital risklerden nasıl korunulacağı anlatıldı - Son Dakika

Kayseri'de çocukların dijital risklerden nasıl korunulacağı anlatıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, özel kreş ve gündüz bakımevi çalışanları ile ailelere video konferans yöntemiyle "Çocukların dijital risklerden korunması" konulu eğitim verdi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, özel kreş ve gündüz bakımevi çalışanları ile ailelere video konferans yöntemiyle "Çocukların dijital risklerden korunması" konulu eğitim verdi.

Yeni tip koronavirüs nedeniyle çocukların evde bilişim teknolojileri ile daha fazla vakit geçirdiğine dikkati çeken Özer, teknolojinin yararları kadar pek çok tehlikeyi de içinde barındırdığını ifade etti.

Çocukların bilişim teknolojileri ile gelişimlerine uygun şekilde tanıştırılması gerektiğini aktaran Özer, "Teknolojinin risklerinden korunmasında, çocuklarımızın her yönden sağlıklı bir birey olarak gelişiminde anne-baba olarak bizler ve toplumumuzun her kesimine büyük sorumluluklar düşmektedir. Çocuklarımızın eğitimi onların ilerleyen yaşamlarında sorunlarla başa çıkabilmesi, güçlü bir birey ve güçlü toplum için önem arz etmektedir." ifadelerini kullandı.

Kreşlerde her türlü önlemin alındığını belirten Özer, bu sürecin hem kurumların hem de ailelerin özverisiyle aşılacağını kaydetti.

Eğitim, ailelerin ve kreş çalışanlarının sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Son Dakika

15:25 Son Dakika: Beşiktaş ile İspanyol stoper Victor Ruiz'in yolları ayrıldı 15:19 Atatürk'ün Çanakkale Savaşı için sözleri, Halisdemir'le 15 Temmuz'da gerçek oldu 14:52 Kurulmayan uçuş okuluna 15 uçak aldı, Mansur Yavaş peşine düştü! Gökçek'e bir dava daha 14:50 Sosyal medya düzenlemesi hakkında konuşan Beren Saat: Birtakım denetlemeler olabilir 14:06 Galatasaray, Olimpiakos'lu Omar Elabdellaoui'yi transfer etti 13:41 Cumhurbaşkanlığından 4 yıl sonra gelen 15 Temmuz görüntüleri: İlk defa izleyeceksiniz 13:33 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 15 Temmuz mesajı 13:30 İnşaatı izlemek isteyenler için paravanda pencere açtılar 12:38 Köpeğe cinsel saldırıda bulunurken görüntülenen 60 yaşındaki şahıs gözaltına alındı 12:09 Survivor'ın finalinde emeği geçenlere teşekkür eden Acun, 30 yaş küçük sevgilisini unutmadı 10:58 100 Ermeni askerini öldüren Azerbaycan ordusu, şimdi de kritik mevkiyi yerle bir etti 10:42 Milli basketbolcu Cedi Osman ile oyuncu Ebru Şahin Alaçatı'da görüntülendi 10:38 Seren Serengil'in ardından Ece Erken de Alaatin Çakıcı ile fotoğraf paylaştı 10:12 Cemal Can, şampiyonluğunu Danla Bilic'le kutladı! Danla'nın paylaşımı Instagram'ı salladı 09:33 Doğum raporunda erkek olan bebek kız çıktı; aile hastaneden şikayetçi oldu