Kayseri'de "Erciyes 2020 Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonası" düzenlenecek - Son Dakika

Kayseri'de "Erciyes 2020 Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonası" düzenlenecek

05.02.2020 13:26
Kayseri'de

Kayseri'de, Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonu (ISMF) tarafından organize edilen Erciyes 2020 Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonası gerçekleştirilecek.

Kayseri'de, Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonu (ISMF) tarafından organize edilen Erciyes 2020 Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonası gerçekleştirilecek.

Develi Belediyesinden yapılan açıklamaya göre 8-9 Şubat tarihlerinde Erciyes Hacılar Kapı Tesisleri'nde yapılacak şampiyonada, 44 sporcu mücadele edecek.

Şampiyona hakkında bilgi veren Organizasyon Komitesi Başkanı Yusuf Hakan Özdemir, yarışmaya Kayseri'den ve farklı illerden sporcuların katılacağını belirtti.

Müsabakanın 3 kategoride yapılacağını aktaran Özdemir, şunları kaydetti:

"Yarışma iniş ve çıkıştan ibaret 10 kilometre uzunluğundaki bir parkurda düzenlenecek. Yarışma suni fok derilerinin kayakların altına yerleştirilmesi ile yapılan 1200 metrelik yükselti farkı mesafesini içeren bir dağ tırmanışı ile dağın zirvesinden itibaren kayakla yapılacak inişten oluşuyor. Müsabaka 9 Şubat saat 10.30'da başlayacak ve yarışlar Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonundan bir hakem ile teknik denetçi tarafından izlenecek. Hacılar Belediye Başkanımız Bilal Özdoğan'a, Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonuna, Türkiye Dağcılık Federasyonuna, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Erciyes AŞ'ye ve Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübüne teşekkür ediyor, yarışmaya katılacak sporculara başarılar diliyorum."

Kayseri'de Erciyes 2020 Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonası düzenlenecek
Kayseri'de Erciyes 2020 Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonası düzenlenecek

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Kayseri'de 'Erciyes 2020 Uluslararası Dağ Kayağı Şampiyonası' düzenlenecek - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Milan taraftarları, ezeli rakip Inter'e transfer olan Hakan Çalhanoğlu'nun formasını yaktı 15:22 Milan taraftarları, ezeli rakip Inter'e transfer olan Hakan Çalhanoğlu'nun formasını yaktı Son anket, Cumhur İttifakı'na kötü haberi verdi! Kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 40'ın altında kaldı 15:20 Son anket, Cumhur İttifakı'na kötü haberi verdi! Kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 40'ın altında kaldı Seçimlerde hile yapıldığı ileri sürüldü, ortalık karıştı! Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nden 20 firma ayrıldı 15:01 Seçimlerde hile yapıldığı ileri sürüldü, ortalık karıştı! Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nden 20 firma ayrıldı
Karadeniz'de gerilim arttı! Rusya, İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtı 14:34 Karadeniz'de gerilim arttı! Rusya, İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtı Babasına kızdığı için kendini jiletleyip evini yakan şahıs oturup olanları izledi 14:14 Babasına kızdığı için kendini jiletleyip evini yakan şahıs oturup olanları izledi Dünyaca ünlü haber ajansı, Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararını tepki çeken bir görselle duyurdu 13:52 Dünyaca ünlü haber ajansı, Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararını tepki çeken bir görselle duyurdu
Görüntüler endişe verici! Taşkına uğrayan mahalledeki 11 ev sular altında kaldı 13:10 Görüntüler endişe verici! Taşkına uğrayan mahalledeki 11 ev sular altında kaldı Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi 12:35 Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi
Advertisement