Gönüllüler Koramaz Vadisi'nde çevre temizliği yaptı - Son Dakika

Gönüllüler Koramaz Vadisi'nde çevre temizliği yaptı

22.05.2022 16:39

Kayseri'nin Melikgazi ilçesi sınırlarında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Koramaz Vadisi'nde gönüllülerce çevre temizliği yapıldı.

Kayseri'nin Melikgazi ilçesi sınırlarında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Koramaz Vadisi'nde gönüllülerce çevre temizliği yapıldı.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) ile gönüllülerin katıldığı "Yaşanabilir Bir Dünya İçin Bahar Temizliği" adlı etkinlikte, çevreye çeşitli nedenlerle dağılan veya atılan çöpler toplandı.

KİGDER Başkanı Sema Karaoğlu, AA muhabirine, insanları çevre konusunda daha duyarlı olmaya davet etti.

Çöplerin mutlaka çöp kutularına atılması gerektiğini vurgulayan Karaoğlu, Koramaz Vadisi'nin önemli ve korunması gereken bir yer olduğunu söyledi.

Amaçlarının insanları bilinçlendirmek olduğuna değinen Karaoğlu, dünyanın daha iyi korunması gerektiğini ifade etti.

Karaoğlu, etkinliğe yaklaşık 150 kişinin katıldığını belirterek, paketlenmiş ürünlerden uzak durulmasını önerdi.

Okyanusta bir kıta kadar çöpün biriktiğine de işaret eden Karaoğlu, toplanan çöpleri Melikgazi Belediyesine teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
500
Esra Erol'un paylaşımına binlerce yorum geldi: Altında bir şey yok gibi Esra Erol'un paylaşımına binlerce yorum geldi: Altında bir şey yok gibi Galatasaraylı iş adamının cesedi yıllar sonra boş araziden çıkarıldı Galatasaraylı iş adamının cesedi yıllar sonra boş araziden çıkarıldı Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdi! 5'nci İslami Dayanışma Oyunları'nda 56 ülkeden binlerce sporcu yarışacak Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirdi! 5'nci İslami Dayanışma Oyunları'nda 56 ülkeden binlerce sporcu yarışacak
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gönüllüler Koramaz Vadisi'nde çevre temizliği yaptı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş