KAYSERİ İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısı - Son Dakika

KAYSERİ İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısı

14.03.2020 16:05

İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısıKAYSERİ'de, lise öğrencileri Mustafa Armağan (17) ve Erdinç Ün (17), kent merkezinde eldiven ve maske takarak 'Ellerinizi yıkayın' yazılı dövizle, koronavirüse karşı el hijyeninin önemine dikkat çekti.

İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısı

KAYSERİ'de, lise öğrencileri Mustafa Armağan (17) ve Erdinç Ün (17), kent merkezinde eldiven ve maske takarak 'Ellerinizi yıkayın' yazılı dövizle, koronavirüse karşı el hijyeninin önemine dikkat çekti.

Keykubat İmam Hatip Lisesi 11'inci sınıf öğrencileri Mustafa Armağan ve Erdinç Ün, koronavirüse karşı el yıkamanın önemine dikkat çekmek için 'Ellerinizi yıkayın' yazılı döviz ile sokağa çıktı. Tıbbi eldiven ve maske takıp, sağlık personeli elbisesi giyen gençler, kentin en işlek caddelerinde gezerek, farkındalık oluşturmaya çalıştı.

Erdinç Ün, koronavirüse karşı el yıkamanın önemini bildikleri için böyle bir şey yapmak istediklerini söyledi. Ün, "Bizi görenler tebrik ediyor. Ellerini yıkayanlar, fotoğraflarımızı çekip, yakınlarına atanlar hatta görüntülü arayarak yurt dışında ki akrabalarına bizi tanıtanlar oluyor. Ellerini nasıl yıkamaları gerektiğini soranlar oluyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Hoşumuza gidiyor" dedi.

Mustafa Armağan ise, sokakta insanları bilinçlendirmeye çalıştıklarını söyleyerek, "İnsanlar bizi gördüklerinde hemen bir çeşme başına giderek ellerini yıkıyor, yanlarında dezenfektan olanlar ellerini dezenfekte ediyor, ıslak mendille nemlendirenler oluyor. Bunlar da bizi daha da motive ediyor. Halkımıza bir farkındalık oluşturabildiysek ne mutlu bize. İnsanlar genel olarak çok güzel tepkiler veriyor. Görüntülü konuşanlar, karşı tarafa da bu mesajı vermemizi istiyorlar. Koronavirüsten korkmuyoruz, biz fırsatçılardan korkuyoruz" diye konuştu.

KAYSERİ İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısı
KAYSERİ İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısı
KAYSERİ İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısı
KAYSERİ İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısı

YORUMLAR
500
Ukrayna'da yargılanan 2 Rus asker daha suçlu bulundu Ukrayna'da yargılanan 2 Rus asker daha suçlu bulundu Kendisini polis olarak tanıtıp vatandaşın 485 bin liralık altın ve dövizini çaldı! Jandarmanın amansız takibi sonucu yakalandı Kendisini polis olarak tanıtıp vatandaşın 485 bin liralık altın ve dövizini çaldı! Jandarmanın amansız takibi sonucu yakalandı Ukrayna: Rus ordusu son bir günde 150, bugüne kadar 29 bin 600 askerini kaybetti Ukrayna: Rus ordusu son bir günde 150, bugüne kadar 29 bin 600 askerini kaybetti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KAYSERİ İki liseliden koronavirüse karşı dövizli el hijyeni uyarısı - Son Dakika


Advertisement