Son Dakika Haberleri: Kayseri Özvatan'da İhtiyaç Sahiplerinin Evlerine İftar Yemeği Servisi

Kayseri Özvatan'da İhtiyaç Sahiplerinin Evlerine İftar Yemeği Servisi

6 gün önce

Özvatan'da ihtiyaç sahiplerinin evlerine iftar yemeği servisiKAYSERİ'nin Özvatan ilçesinde belediye, Ramazan ayı nedeniyle yaşlılara ve ihtiyaç sahibi ailelere iftar için yemek servisi yapıyor.

Özvatan'da ihtiyaç sahiplerinin evlerine iftar yemeği servisi

KAYSERİ'nin Özvatan ilçesinde belediye, Ramazan ayı nedeniyle yaşlılara ve ihtiyaç sahibi ailelere iftar için yemek servisi yapıyor.

Özvatan Belediyesi, Ramazan ayında iftar geleneğini sürdürüyor. Belediyeye ait aşevinde hayırseverlerin katkısıyla günlük 600 kişilik hazırlanan iftar yemeği, orucunu açmak için gelen vatandaşların dışında yaşlı ve ihtiyacı olan ailelerin evlerine de servis ediliyor. İhtiyaç sahiplerine verilen sıcak yemek hizmetinden özellikle aşevine gelemeyen, yürümekte zorluk çeken yaşlı, kimsesizler ve hastalar yararlanıyor.

Muhtarlıklar aracıyla tespit edilen 180 yaşlı ve dar gelirli ailelerin evlerine iftar öncesi 2 servis aracı ile 4 personel tarafından 4 çeşit sıcak yemek dağıtılıyor. Kapılarına kadar getirilen yemeği alan vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir ise yaptığı açıklamada "İftarımızı günlük olarak belediyemizin yapmış olduğu aşevimizde devam ettiriyoruz. Sürekli aynı yerde yemek veren değil, muhtarlarımız tarafından adresleri getirilen yaşlılarımıza varlıklı olmuş, olmamış buna bakmaksızın, bir servis ağımız var. İftardan 1 saat önce araçlarımız çıkar. Bütün mahallelerdeki büyüklerimize, hemşehrilerimize yemeklerimizi dağıtırız. Bu işi yapmamızda hayır sahiplerimizin büyük bir katkısı vardır. Hayırlarını yerine getirmek için o insanlarımız da çaba sarf ediyorlar. Allah hayırlarını kabul etsin" dedi.
Kayseri Özvatan'da İhtiyaç Sahiplerinin Evlerine İftar Yemeği Servisi
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 05:43 Kaynak: DHAİftara Ne Kadar Kaldı? İşte 23 Mayıs Perşembe İl İl İftar Vakitleri Umreye Giden Merve Sanay, Tüm Açık Fotoğraflarını Sildi Ramazanda Hurma Satışlarında Talep Arttı Kaplumbağa Kostümü Giyen Adam, Araçların Önüne Atlayarak Kurallara Dikkat Çekti