Son Dakika Haberleri: Kayseri Saldırısı ile İlgili 4 Asker de Gözaltında

Kayseri Saldırısı ile İlgili 4 Asker de Gözaltında

4 ay önce

Kayseri saldırısıyla ilgili yürütülen soruşturmada, gözaltındaki zanlılar arasında saldırının hedef aldığı komando tugayından 4 askerin de bulunduğu öğrenildi.

Kayseri Saldırısı ile İlgili 4 Asker de Gözaltında, System.String[]

Kayseri saldırısıyla ilgili soruşturmada komando tugayından 4 askerin de gözaltında olduğu ortaya çıktı. Bu askerlerin  PKK propagandası yaptıkları ve bilgi sızdırmış olabilecekleri değerlendiriliyor.

SORUŞTURMA TAMAMLANMA AŞAMASINDA

Kayseri'de 17 Aralık'ta çarşı iznine çıkan askerlere yönelik düzenlenen bombalı araçlı 14 Mehmetçiğin şehit olması ile sonuçlanan bombalı saldırısıyla ilgili soruşturma tamamlanma aşamasına geldi.

4'Ü ASKER 23 ŞÜPHELİ MAHKEMEYE SEVK EDİLECEK

Aralarında teröristlere bilgi sızdırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 4'ü asker 23 şüphelinin toplanan kanıtlarla birlikte nöbetçi mahkemeye sevk edilecekleri bildirildi.

6 ŞÜPHELİ İFADE SONRASI SERBEST BIRAKILDI

Kayseri'nin merkez  Talas ilçesi  Zincidere Mahallesi'nde bulunan 1'inci  Komando Tugayı'ndan çarşı iznine giden sivil kıyafetli, silahsız komandolara yönelik saldırı sonrası 29 şüpheyi gözaltına alındı. Şüphelilerden 6'sı, alınan ifadelerinin ardından salıverildi.

4 ASKER  PKK'YA BİLGİ SIZDIRDI SUÇLAMASI

Gözaltındaki 23 kişi çapraz sorguya alınarak, ifadelerine başvuruldu. Şüpheliler arasında, daha önce  PKK propagandası yaptıkları belirtilen gözaltındaki 4 askerin de  PKK terör örgütünün TAK yapısına bilgi sızdırdıkları öne sürüldü.

FETÖ Elebaşı Darbenin Mesajını Yıllar Önce Bylock'tan Paylaşmış ABD'den Kuzey Kore'ye En Net Tehdit: Askeri Müdahaleye Hazırız
ABD Askerini Arkasına Alan YPG İyice Şımardı: Tüm Güçlerimizle Türkiye'ye Saldırırız

1