Kayseri Şeker Fabrikası'ndaki Yolsuzluk Davası - Son Dakika

Kayseri Şeker Fabrikası'ndaki Yolsuzluk Davası

08.05.2012 15:29
Kayseri Şeker Fabrikası'ndaki Yolsuzluk Davası, System.String[]

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis Üyesi ve Kayseri Şeker Fabrikası'ndaki yolsuzluk iddiasıyla ilgili devam eden davanın tutuklu sanıklarından KTO Başkanı Hasan Ali Kilci'nin oğlu Derviş Kilci, babasının, odadaki görevlerinden istifa ettiğini...

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis Üyesi ve Kayseri Şeker Fabrikası'ndaki yolsuzluk iddiasıyla ilgili devam eden davanın tutuklu sanıklarından KTO Başkanı Hasan Ali Kilci'nin oğlu Derviş Kilci, babasının, odadaki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

KTO Meclis Üyesi ve Kilci'nin oğlu Derviş Kilci, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, Şeker Fabrikası ile ilgili yürütülen operasyon kapsamında 25 Ekim 2011'de gözaltına alının babasının, 7 aydır tutuklu bulunduğunu hatırlattı.

Davayla ilgili iddianamede, babasına isnat edilen suçların "rüşvet karşılığı tescil, çete üyeliği ve yargı yapanı etkileme" olduğunu ifade eden Kilci, babasının bu suçların işlemediğini savundu.

Babasının, odadaki tüm organ ve görevlerinden istifa ettiğini bildiren Kilci, şunları söyledi:

"7 aylık bir tutukluluğun devamı, mahkemeye yaklaşık 2 aylık bir sürenin olması, bu nedenle Kayseri Ticaret Odası yönetiminin, meclisinin, çalışanlarının, en önemlisi de 15 bin üyenin daha fazla zarar görmesine ve yıpranmasına tahammülü olmayan babam, başkanım, değerli insan sayın Hasan Ali Kilci, Kayseri Ticaret Odası'ndaki tüm organ ve görevlerinden istifa etmiştir. Kanun gereği, zaten 2 seçim dönemini tamamlayan babamın, KTO Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olamayacağından, seçim takviminin başlamış olmasından ve seçimlere 6 aylık bir sürenin kalması nedeniyle bu kararı almıştır."

- KAYSERİ

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kayseri Şeker Fabrikası'ndaki Yolsuzluk Davası - Son Dakika


Son Dakika

Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun evinden deste deste para çıktı Balkondan masa çalan hırsıza köpek bile baktı kaldı! O anlar kamerada İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti Sosyal paylaşım platformu "LinkedIn" de Türkiye'ye temsilci atayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver İki adamla aynı anda sözlenip, 60 bin TL dolandırdı: Ciddi düşünüyordum, evlenecektim Gelin ve damadın 'Gerdek partisi' sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti Hastanede rüşvet skandalı! Hizmetli memurdan tutanağın iptali için 10 bin TL istendi