Kayseri Valisi Günaydın'dan 'normalleşme' değerlendirmesi: Bu tabloya göre mümkün değil - Son Dakika

Kayseri Valisi Günaydın'dan 'normalleşme' değerlendirmesi: Bu tabloya göre mümkün değil

24.02.2021 22:35

Kayseri'de 100 bin kişide görülen vaka sayısının 56,71'den 74,08'e yükselmesi tedirginlik yarattı. Kentte geçen haftaki vaka sayısı 806 iken bu hafta sayısı 1053'e fırladı. Vaka sayısındaki artış üzerine kentte ekiplerin denetimlerine katılan Vali Şehmus Günaydın, "Kısıtlamaların hafifletilmesi bu tabloya göre mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Kayseri'de son bir hafta içerisinde koronavirüs vakalarında artış yaşanmasının ardından Vali Şehmus Günaydın kentte denetimlerin artırılmasına yönelik talimat verdi. Kent merkezindeki denetimlere de katılan Vali Günaydın, uyarılarda bulundu.

VAKA SAYISI FIRLADI

Kayseri'de 8-14 Şubat haftasında haftalık 806 vaka bulunurken 15-21 Şubat haftasında bu sayının 1053'e fırlaması tedirginlik yarattı.

"BU ORANI AŞAĞILARA ÇEKMEK ZORUNDAYIZ"

Vali Günaydın normalleşmeye ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Günaydın, şunları söyledi:

"Sağlık Bakanlığımız her pazartesi illerimizde 100 bin kişiye düşen vaka sayısı ile ilgili bilgiler vermeye başladı. Geçen hafta Kayseri'mizde vaka sayısı 100 bin kişiye 56,71 kişi düşüyorken, maalesef son açıklanan rakama göre bu oran yukarılara çıktı. Biz 74-75'lere çıkan oranı, aşağılara çekmek zorundayız.

"BU TABLOYA GÖRE MÜMKÜN DEĞİL"

Eğer ileride yerelde alınacak tedbirlerle bir takım kısıtlamalar kaldırılacaksa bizim vaka sayılarında mutlaka bir düşüş sağlamamız lazım. Bu düşüşü sağlamadan kısıtlamaların hafifletilmesi bu tabloya göre mümkün değil. Burada bizlere görev düşüyor. Vatandaşlarımızla hep beraber gayret göstereceğiz"

Kayseri Valisi Günaydın'dan 'normalleşme' değerlendirmesi: Bu tabloya göre mümkün değil

"VAKA SAYILARINI DÜŞÜRÜRSEK KISITLAMALAR GÖRÜŞÜLÜR"

Vali Günaydın şöyle devam etti:

"Bunu daha önce Kayseri olarak başarmıştık. İnşallah 15 gün içerisinde tekrar vaka sayılarını düşürürsek o zaman hangi alanlarda kısıtlamaları hafifleteceğimizi de ilgili kurumlarımızla beraber görüşmüş olacağız.

"5-6 GÜN İÇİNDE TEKRAR DEĞERLENDİRECEĞİZ"

Şu an kısıtlamaların hafifletilmesiyle ilgili üzülerek söyleyeyim ki böyle bir ihtimal yok. Önümüzdeki 5-6 gün içinde tekrar değerlendirmeleri yapacağız. Denetlerimin artırılması yönünde talimat verdim. Denetlemelerin artması önemli; ancak en önemlisi bizler kurallara uyacağız"

Kayseri Valisi Günaydın'dan 'normalleşme' değerlendirmesi: Bu tabloya göre mümkün değil
Kayseri Valisi Günaydın'dan 'normalleşme' değerlendirmesi: Bu tabloya göre mümkün değil

Son Dakika Sağlık Kayseri Valisi Günaydın'dan 'normalleşme' değerlendirmesi: Bu tabloya göre mümkün değil - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • bıktık: bu çogalan virüsün faturası vatandaşa çıkartılamaz uludağda kapadokya daha bir çok yerde eğlencelere izin verenler toplananlar düşünsün bir zaman sonra kimse takmayacak zaten yasakları zaten herkez in burnunda bu durum biz evlere tıkılmışken parası olan zaten eğleniyo bunun faturası vatandaştan çıkamaz. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Selma: Ağzına sağlık kardeşim biz kayseride bakım evinde 18 günlük yatılı vardiyalarla çalışıyoruz.4 gün bizi kayun gibi yurtlarda yatırıyorlar.14 gün iş yerinde yatılı çalışyoruz.1 yıldır.Kimse bizi insan yerine bile koymuyor.ama gezen geziyor eğlenen eğleniyo.bu virüs bi garibana var anlaşılan 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Mısır, Süveyş Kanalı'nı kapatan gemiyi tazminat alana kadar alıkoyacak Mısır, Süveyş Kanalı'nı kapatan gemiyi tazminat alana kadar alıkoyacak Denetimde sevgilisine ceza yazıldığını düşünen genç kız, gözyaşlarını tutamadı Denetimde sevgilisine ceza yazıldığını düşünen genç kız, gözyaşlarını tutamadı Toprak Mahsulleri Ofisi, üreticilerden patates ve kuru soğan alımına başladı! İhtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak Toprak Mahsulleri Ofisi, üreticilerden patates ve kuru soğan alımına başladı! İhtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak Otomobil yol kenarındaki menfeze çarptı: 3 ölü Otomobil yol kenarındaki menfeze çarptı: 3 ölü Uzaklaştırma da işe yaramadı! Zorla eve girip çocuklarının gözü önünde karısını katletti Uzaklaştırma da işe yaramadı! Zorla eve girip çocuklarının gözü önünde karısını katletti Sokakta gördükleri zehirli engerek yılanını elleri ile yakalayıp bidona koydular Sokakta gördükleri zehirli engerek yılanını elleri ile yakalayıp bidona koydular 40 meslek için yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi! Belgesi olmayan çalışamayacak 40 meslek için yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi! Belgesi olmayan çalışamayacak Rusya'dan yeni gözdağı! Putin'in yeni silahına ait görüntüler devlet kanalında yayınlandı Rusya'dan yeni gözdağı! Putin'in yeni silahına ait görüntüler devlet kanalında yayınlandı