Kayseri Yankesici Tatbikatlı Polis Sergisi - Son Dakika
Güncel

Kayseri Yankesici Tatbikatlı Polis Sergisi

Kayseri Yankesici Tatbikatlı Polis Sergisi

Yankesici tatbikatlı polis sergisi KAYSERİ'de Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yılı kutlamaları kapsamında polis Cumhuriyet Meydanı'nda sergi açtı, dedektör köpekler hünerlerini sergiledi, emniyet kemeri simülasyon aracı tanıtıldı ve 'tantanacılık' yoluyla yankesicilik tatbikatı yapıldı.

07.04.2015 16:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yankesici tatbikatlı polis sergisi

KAYSERİ'de Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yılı kutlamaları kapsamında polis Cumhuriyet Meydanı'nda sergi açtı, dedektör köpekler hünerlerini sergiledi, emniyet kemeri simülasyon aracı tanıtıldı ve 'tantanacılık' yoluyla yankesicilik tatbikatı yapıldı.

Meydandaki sergiyi, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular açtı. Açılışta, Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nin maskotu 'Güven Abi' ve 'Güven Abla' kostümleri giyen polisler de yer aldı. Emniyet Müdürü Kulular, sergideki bütün stantları inceleyerek, birim amirlerinden bilgi aldı. Kayseri Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç de meydana gelerek polisin sergisini gezdi ve bilgi aldı. Olay Yeri İnceleme, Yankesicilik ve Dolandırıcılık, Trafik, Kaçakçılık ve Organize Suçlar şubesi ekipleri, çalışmalarını görsel materyaller ve gösterilerle sergilediler. Emniyetin değişik birimlerinin çalışmalarının yer aldığı sergide, PVC kapı, pencere ve çelik kapıların hırsızlık olaylarına karşı nasıl güçlendirilereceği de görsel olarak anlatıldı. Trafik Şube polisleri, emniyet kemeri simülasyon aracı ve bebek koltuğu düzeneği ile emniyet kemeri takmanın önemine vurgu yaptılar. Trafik polisleri ayrıca, polisten kaçan şüphelilerin yakalanması için kullanılan 'Yol Kapanı'nı da tanıttı. Yankesicilik ve Dolandırıcılık polisleri ise vatandaşlara, polis ya da savcının hiçbir zaman telefonla arayarak para istemediği söyledi, böyle durumla karşılaşıldığında hemen poisin aranmasını istedi.

Uyuşturucu operasyonları için eğitilen köpekleri 'Sedef' ve 'Köpük' de meydana geldi ve hünerlerini gösterdi. Dedektör köpeklere polisler ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

SENARYO GEREĞİ 'TANTANACILIK'

Bu arada, meydanda bir hareketlenme oldu ve birkaç kişi birbirine girdi. Bu arada bazı vatandaşlar da kavgaya tutuşan kişileri ayırmaya çalıştı. Daha sonra kavga edenler kaçarak uzaklaştı ve kavga edenleri ayırmaya çalışan bir kişi ise, "Yakalayın, telefonumu çaldılar" diye bağırdı.

Bu olay üzerine telefonu çalınan kişi vatandaşlara kendisinin komiser olduğunu belirterek, bu yaşananların bir senaryo olduğunu ve emniyetin dolandırıcılık ve yankesicilik şubesi ekiplerinin, 'tantanacılık' olarak bilinen hırsızlık olayını canlandırdıklarını söyledi.

Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Türk Polis Teşkilatı'nın 170 yıldır halkın can ve mal güvenliğini sağlayarak huzuru temin ettiğini belirtti. Aygenç, "Osmanlı dönemindeki ilk kurulan güvenlik teşkilatını da sayarsak 350-400 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan polis teşkilatımızda hizmet vermiş bütün polislerimize çok teşekkür ediyor, sevgilerimizi sunuyoruz" dedi.

Emniyet Müdürü İbrahim Kulular da polis teşkilatı olarak gece-gündüz demeden 24 saat halka hizmet ettiklerini bildirdi. Kulular, "Güvenlik, asayiş ve huzur bakımından Kayseri iyi şehirlerimizden birisi. Halkımıza hizmet etmekten büyük gurur ve onur duyuyoruz" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kayseri Yankesici Tatbikatlı Polis Sergisi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement