Kayseri'ye Hayvan Taşıyan Araçlar İçin Dezenfeksiyon Ünitesi - Son Dakika

Kayseri'ye Hayvan Taşıyan Araçlar İçin Dezenfeksiyon Ünitesi

19.01.2012 17:20
Kayseri'ye Hayvan Taşıyan Araçlar İçin Dezenfeksiyon Ünitesi, System.String[]

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yaptırılan dezenfeksiyon ünitesinin açılışını yaptı.

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yaptırılan dezenfeksiyon ünitesinin açılışını yaptı.

Bilici, açılış öncesi İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Çalışkan'ı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında brifing aldı.

Bilici, ziyarette, özellikle kırsal bölgelerde tarım ve hayvancılığın çok önemli olduğunu belirterek, "Son yıllarda küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısında azalma var. Köylerimizde göç nedeniyle nüfus da azaldı. Köylerde yaşlı nüfus kaldı. Bu çerçevede neler yapabiliriz- onu konuşacağız" dedi.

Basına kapalı olarak devam eden brifingin ardından Bilici, hayvan ve hayvansal ürün taşıyan araçların dezenfekte edileceği ünitenin açılışını yaptı.

Bilici, burada yaptığı konuşmada da kent merkezinde ve Develi İlçesinde hizmete sunulan dezenfeksiyon ünitesinin zaman içinde tüm ilçelere yaygınlaştırılması için çalışacaklarını anlattı.

Öte yandan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen

"Kadın Tüketicilerin Bilinçlendirilmesi Projesi" kapsamında eğitilen 50 kadına sertifikaları verildi.

- KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kayseri'ye Hayvan Taşıyan Araçlar İçin Dezenfeksiyon Ünitesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki koronavirüs toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Hazine ve Maliye Bakanlığı 15 müfettiş yardımcısı alacak Rusları çaresiz bırakan Bayraktar SİHA'nın iki büyük sırrı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı