Son Dakika Haberleri: İsrail'de Gözaltına Alınan Türk İş Adamları Serbest Bırakıldı

İsrail'de Gözaltına Alınan Türk İş Adamları Serbest Bırakıldı

11 ay önce

İsrail'de Mescidi Aksa'nın önünde fotoğraf çektirdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 6 Kayserili iş adamı, kefaletle serbest bırakıldı.

İsrail'de dün öğle saatlerinde Mescidi Aksa'da Türk bayrağı açıp fotoğraf çektirdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan, aralarında MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı ve Kayseri Ticaret Odası Başkanvekili Celal Hasnalçacı ile 4 iş adamının bulunduğu grup, dün gece geç saatlerde salıverildi.

Gruptaki iş adamlarının yarın İsrail'de mahkemeye çıkarılacakları ifade edildi.

MESCİDİ AKSA ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER

Kayseri'den 18 Ocak'ta Kudüs'e giden MÜSİAD Kayseri Şubesi ekibi rehberleri Süleyman Borazan öncülüğünde 6 Türk iş adamı ve kafilede bulunanlar MÜSİAD Kayseri yazılı bir döviz ile Türk bayrağıyla Mescidi Aksa önünde cuma namazını kıldıktan sonra fotoğraf çektirdi.

DEVLET YETKİLİLERİ HABERDAR EDİLDİ

İsrail polisi kalabalık Kayseri grubundan MÜSİAD Şube Başkanı Nedim Olgunharputlu, Kayseri Ticaret Odası Başkan Vekili, aynı zamanda MÜSİAD 4'üncü dönem eski başkanı Celal Hasnalçacı, Kayseri İmam Hatipliler Derneği (KİMDER) Başkanı Ahmet Yurtlu ile işadamları;Y Fatih Çelik, Şaban Andaç, ve Necati Ayrancı'yı El Halil Kapısı yakınlarındaki Davit Polis merkezine götürerek, gözaltına aldı. Olayın Kayseri'de duyulması ardından TOBB ve MÜSİAD Genel Merkezleri aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binalı Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kayserili Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki konudan haberdar edildi.

İŞ ADAMLARI KEFALETLE SERBEST BIRAKILDI

Yapılan diplomatik girişimlerin ardından 6 Kayserili iş adamı gece yarısı kefaletle salıverildi.

6 Kayserili iş adamı, yarın İsrail'de mahkemeye çıkarılacak.

TEŞEKKÜR MESAJI YAYINLADILAR

MÜSİAD Kayseri Şubesi tarafından yapılan açıklamada, bu konudaki çabaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm ilgililere teşekkür edildi. Açıklamada, şöyle denildi:

"Kudüs'ün özgürlük meselesinde Türkiye'nin gururlu ve vakur duruşunu sergileyen MÜSİAD heyetine, aileleri ve yakınlarına 'Geçmiş Olsun' dileklerimizi iletiriz. Baskı ve zulüm altındaki Müslümanlar'ın mücadelesine destek olmak; imanımızın gereğidir. İşadamları olarak bugün olduğu gibi bundan sonra da haksızlıklara karşı mücadelemiz devam edecektir."
Çeçen Lider 5 Yaşındaki Rekortmen Çocuğa 300 Bin TL'lik Araba Hediye Etti Gayrimenkul Satış ve Kiralamada TL ile Sözleşme Dönemi Resmen Başladı

Mısıroğlu'na Ait Olduğu Söylenen Restoran İBB'yi Karıştırdı, CHP'li Meclis Üyeleri, "Yıkılsın" Dedi