Kayserispor Maçının Ardından - Son Dakika

Kayserispor Maçının Ardından

26.11.2012 09:28
Kayserispor Maçının Ardından, System.String[]

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, önemli bir galibiyete imza attıklarını belirterek, İlk 60 dakika, Sivasspor'a geldiğimden beri en iyi futboldu dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, önemli bir galibiyete imza attıklarını belirterek, İlk 60 dakika, Sivasspor'a geldiğimden beri en iyi futboldu dedi.

Sivasspor'un 4-2 kazandığı karşılaşma sonrasında değerlendirmelerde bulunan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, maça çok iyi başladıklarını belirterek, Bugün kazanmamız gereken bir maçtı. Oyundaki ilk 60 dakika, Sivasspor'a geldiğimden beri en iyi futboldu. Sahada ne yapılması gerekiyorsa mükemmel bir şekilde yüksek bir tempoyla oynadık. Ondan sonra arkadaşlarda düşüş başladı ve değişiklileri yaptık. Maçın ilk yarıda 3-0 olması, ikinci yarıda 4'üncü golü bulmamız, aslında maçı daha kolay duruma getirebilirdik. Daha çok pozisyona girdik. 2 basit gol yedik. 2'nci gol gerçekten yenmemesi gereken bir gol. Takımımı tebrik ediyorum. 60-70 dakika çok iyi oynadık. Bunu 90 dakikaya yayabilirsek, pozisyonları çok iyi şekilde değerlendirirsek çok iyi yerlere geliriz. Kalan 4 maçımızı da çok iyi şekilde oynayıp, ilk yarı iyi bir yerde ligi tamamlayarak 2'inci yarı hedefimizi belirlemek istiyoruz dedi. Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki ise üzgün olduklarını belirterek, Maalesef 4-2 kaybettikten sonra bir şeyler söylemek zor. Kötü oynadık bunun bahanesi yok. Yine tehlikeli bölgelerde yaptığımız basit top kayıplarından kalemizde kontrataktan birbirine benzer basit goller yedik. Maça tutunmak çok zor oluyor. Son dönemlerde oynadığımız iyi futbolun örneklerini sahaya koyamadık. Ama artık bu maçı geride bırakmamız gerekiyor. Bu maçtan öğreneceğimiz ve gelecekte tekrarlamayacağımız hataları göreceğiz. Önümüzdeki maça konsantre olmamız gerekiyor. Çünkü bu takımın kalitesi kesinlikle bu değil. Kalitesi daha yukarılarda yükseklerde. Onu ortaya çıkaracak futbolu ortaya koymamız gerekiyor. Bu maçı geride bıraktık. Önümüzdeki ilk maça hazırlanmamız gerekiyor diye konuştu.

Sivassporlu futbolcular Uğur Kavuk ve Kadir Bekmezci, galibiyeti taraftarlarına armağan ettiklerini belirterek, Bu maç bizim için kırılma maçıydı. puanımızı 19 yapıp üst sıralara tırmanma maçıydı. İyi mücadele ettik. Çok iyi başladık oyuna 4-0'ı bulduk. Kalan kısımda basit 2 gol yedik. Kalan 4 haftada ligi ilk 6 içinde bitirmek istiyoruz dediler.

Kayserisporlu Biseswar ve Malik Deniz ise, kötü oynadıklarını dile getirerek, Malesef istediğimiz gibi olmadı. Onların pres yaptığı sert futboluna gerekli karşılığı veremedik. 2 tane attık yakaladığımız diğerlerini atsaydık 4-4 olabilirdi ama yapamadık. Bu maçı unutacağız kötü oynadığımız bir maçtı önümüzdeki maça bakacağız. Sivasspor bizden daha fazla hazırdı. oyun içinde bizden daha iyilerdi. Gerekli reaksiyonları gösteremedik ve mağlup olduk. Takımımızın kalitesi bu değil diye konuştular.

Kayserispor Maçının Ardından
Kayserispor Maçının Ardından
Kayserispor Maçının Ardından
Kayserispor Maçının Ardından

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kayserispor Maçının Ardından - Son Dakika


Son Dakika

BM duyurdu: Libya'da taraflar kalıcı ateşkes için anlaşmaya vardı Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Nihat Hatipoğlu'nu şaşkına çeviren olay: Sokaktan hayretler içinde geçtim Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu Eşinin evi terk etmesine dayanamayıp kendini astı İyi niyetinin kurbanı oldu: Eksik adres nedeniyle darbedilen kuryenin yaşama şansı milyonda bir