Kaz Dağları ve Şehir Manzaralı Otel - Son Dakika
Güncel

Kaz Dağları ve Şehir Manzaralı Otel

Kaz Dağları ve Şehir Manzaralı Otel

Çanakkale'de Kaz Dağları'nın doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran Yenice İlçesi'ne, Belediye Başkanı AK Parti'li Veysel Acar tarafından 2 milyon liralık yatırımla dağ oteli kazandırıldı.

08.09.2014 10:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çanakkale'de Kaz Dağları'nın doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran Yenice İlçesi'ne, Belediye Başkanı AK Parti'li Veysel Acar tarafından 2 milyon liralık yatırımla dağ oteli kazandırıldı. Kazdağ Göknar'ının adı verilen otelde, isteyene dağ manzaralı, isteyene şehir manzaralı oda alternatifi sunuluyor.

Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, hem Kaz Dağları'nın hem de ilçenin güzelliklerine penceresi açılan dağ oteli yaptırdı. Yenice'nin doğal güzelliklerinin başka hiçbir yerde bulunmadığını belirten Belediye Başkanı Veysel Acar, bunu ortaya çıkarmak için projeler üretmeye başladı. Acar, ilk olarak 5 yıl önce de Kaz Dağları'nın eteklerindeki ilçeye, arkasında yeşil bir görüntü ve önünde panoramik bir görüntüye sahip olan yarı olimpik yüzme havuzu inşa ettirdi. Acar, geçen yıl da yüzme havuzunun yanında, 8 bin metrekarelik arazi üzerine 3 katlı dağ otelinin temelini attı. Tamamı belediye kaynakları ile 2 milyon lira harcanarak yapılan 40 oda ve 82 yataklı dağ oteli bir yılda tamamlandı, geçen Nisan ayında da hizmete açıldı.

ADINI KAZ DAĞI GÖKNAR'INDAN ALDI

Belediye Başkanı Veysel Acar, Gökhar ağacının Kaz Dağları'nda yetişen endemik bir tür olduğunu ve müşterilerin de buna dikkatini çekmek için dağ oteline 'Göknar' adını verdiklerini söyledi. Otelin önüne de simge olması için bir göknar fidanı dikerek, Kaz Dağları'nın güzelliklerinden bir örneği müşterilere sunduklarını belirten Başkan Veysel Acar, "Dağ otelimize gösterilen ilgi ve alakadan memnunuz. Otelle birlikte, Kaz Dağları'nın Asar Tepesi'nde yürüyüş yolları ve tırmanma parkuru var. Müşterilerimiz doğa yürüyüşü yapabiliyor. Çok bilinmemekle birlikte dileyen yamaç paraşütü yapıyor. İsteyen de yüzme havuzunu kullanıyor. Bölgede müthiş bir bitki çeşitliliği var. Bazı bitki türlerinin koruma altına alınması için bilimsel çalışmalar yaptırıyoruz. Doğa ile iç içe olmak, kendini bulmak isteyen, zihnini temizlemek isteyen insanların, yeşili ve doğayı seven insanların buraya gelmesini istiyoruz. Şu ana kadar gelen misafirler otelimizden memnun. Önümüzdeki dönemde daha çok ilgi göreceğine inanıyoruz" dedi.

İSTEYENE DAĞ, İSTEYENE ŞEHİR MANZARASI

Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, otelin 40 odasının bulunduğunu, 2'si süit, 2'si aile odası, 6'sı da çatı katı odası olmak üzere toplam 82 oda ile müşterilerine alternatifli bir seçenek sunduğunu söyledi. Başkan Acar, "Çatı katında Kaz Dağları'na bakan taraftaki odalarda adeta çam ağaçlarıyla iç içe ortamda, yeşilliğin içinde, kuş sesleri arasında zaman geçiriyorsunuz. Çatı katında ön tarafında ise şehir manzaralı odalar bulunuyor. İsteyen dağ manzaralı, isteyen panoramik İlçe görüntüsü olan odada kalabilir. Otelimizde ayrıca 150 kişilik restoran, 100 kişilik toplantı salonu, teras bahçe bulunmakta" diye konuştu. - Çanakkale

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kaz Dağları ve Şehir Manzaralı Otel - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.


Advertisement