Üniversite mezunu genç kız, kaz yetiştirmeye başladı - Son Dakika

Üniversite mezunu genç kız, kaz yetiştirmeye başladı

11.12.2019 08:58

Ordu'nun Kabadüz ilçesinde üniversite mezunu bir genç kız, çok az kişinin cesaret ettiği kaz yetiştiriciliği işine başladı.

Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı Yeşilada mahallesinde yaşayan üniversite mezunu 24 yaşındaki Hacer Arslan, Ordu il genelinde uygulanan "Kaz Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında kaz yetiştiriyor.

"ÇOK ÇALIŞACAĞIM"

İlçenin tek bayan kaz yetiştiricisi olan genç bayan, kaz yumurtası, civcivi ve etinden elde edeceği gelir için gün boyu büyük bir özveriyle çalışıyor. Kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir işi yapmanın kendisini mutlu ettiğini dile getiren Hacer Arslan, "Kaz yetiştiriciliğinde en iyi yere gelmek için çok çalışacağım" dedi.

"BAŞARILI OLACAĞIMA İNANDIM"

Kendisinin üniversite mezunu olduğunu hatırlatan Arslan, "Yaşadığım bölgede farklı bir iş kolunda çalışmak veya farklı bir iş yapmak istedim. Bu anlamda Karadeniz Bölgesinde yaygın olmayan kaz yetiştiriciliğini yapmaya karar verdim. Ordu Büyükşehir Belediyemizin verdiği hibe desteği ile çok az kişinin cesaret ettiği kaz yetiştirme işine başladım. Bu işi yapabileceğime ve özellikle başarılı olacağıma yürekten inandım. Şu anda bile hedeflerime ulaştığıma inanıyorum. Kazlarım şu an 5 aylıklar ve 6'ncı aydan sonra yumurtlama dönemi başlıyor. Bu dönemden itibaren bu işten maddi kazanç elde etmeye başlamış olacağım" diye konuştu.

Üniversite mezunu genç kız, kaz yetiştirmeye başladı
Üniversite mezunu genç kız, kaz yetiştirmeye başladı
Üniversite mezunu genç kız, kaz yetiştirmeye başladı
Üniversite mezunu genç kız, kaz yetiştirmeye başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Üniversite mezunu genç kız, kaz yetiştirmeye başladı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor Yunanistan Parlamentosu Üyesi Velopoulos: Tek kurşun dahi atamadan Ege'nin yarısını Türklere kaybedeceğiz