Kaza Sonrası İlkyardım Rezaleti - Son Dakika

Kaza Sonrası İlkyardım Rezaleti

Kaza Sonrası İlkyardım Rezaleti
Son Güncelleme: 08.01.2012 21:16

Kaza sonrası yine o bildik görüntüler...Maltepe'de belediye otobüsü ile otomobil kafa kafaya çarpıştı.

Maltepe'de belediye otobüsü ile otomobil kafa kafaya çarpıştı. Otomobilde sıkışan kadın, vatandaşlar tarafından araçtan çıkartıldı. Bir vatandaş yaralı kadını kucakladı. Ayakları yere değen kadını sürüye sürüye yol kenarına taşıdı.

Kaza saat 17.00 sıralarından Başıbüyük Mahallesi Başıbüyük orman yolunda meydana geldi. Zeki K'nin yönetimindeki 34 FV 2418 plakalı otomobil Maltepe istikametine giden Kadıköy-Başıbüyük hattında çalışan belediye otobüsü ile kafa kafaya çarpıştı. Yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda meydana gelen kaza sonrası otomobilin ön kısmı hurdaya dönerken otomobil içinde bulunan Zeki K'nin eşi Canan K. otomobilde sıkıştı. Zeki K. yaralı bir şekilde araçtan çıkmayı başardı.

VATANDAŞLARDAN YARALIYA BİLİNÇSİZ MÜDAHALE

Canan Kar otomobilin önünde kurtarılmayı beklerken ilk müdahale vatandaşlardan geldi. İtfaiye ve sağlık ekiplerinin gelmesini beklemeyen vatandaşlar, sıkışan kapıyı açmak için önce ayaklarını kapıya dayadı daha sonra asılarak kapıyı açmaya çalıştı.

Kapıyı açmayı başaramayan vatandaşlar yaralıyı diğer kapıdan çıkardı. Bazı vatandaşlar ise yaralıya yanlış müdahale yapıldığını sağlık ekiplerinin beklenmesi gerektiğine dair ikazlarda bulundu. İkazları dikkate almayan bir kişi ise yarı kadını kucakladı. Ayakları yere değen kadını sürüye sürüye yol kenarına taşıdı.

"EŞİME BAKIN DOSTLAR ALLAH AŞKINA"

Kaldırıma yatırılan yaralı için ambulansın gelmesi beklenirken, eşi kendi acısını unutup çevredeki vatandaşlara 'Eşime bakın dostlar Allah aşkına" diye seslendi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yerde yaralı halde yatan Canan K'yı sedyeyle ambulansa koyarken eşi başka bir ambulansa bindirildi. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan karı koca tedavi altına alındı. Belediye otobüsünün boş olması yaralı sayısının artmasının önüne geçerken otobüs şoförü, Zeki K'nin birden önüne geldiğini ve kendisine çarptığını iddia etti.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kaza Sonrası İlkyardım Rezaleti - Son Dakika


Advertisement