Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü avukat, şikayetini tek bir şartla geri çekti - Son Dakika

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü avukat, şikayetini tek bir şartla geri çekti

18.10.2021 12:11

Zonguldak'ta otomobilin çarpmasıyla yaralanan motosiklet sürücüsü avukat Ahmet Köse, otomobil sürücüsü İsmail Sevinç'in aracının arka camına "Sağdan ve soldan gelen motosiklete dikkat" yazdırması karşılığında şikayetini geri aldı. Güvenlik kameralarına kaydedilen kazayla ilgili konuşan Köse, farkındalık oluşması için böyle bir yazıyla şikayetini geri alabileceğini söylediğini ve Sevinç'in de kabul ettiğini açıkladı.

Ereğli ilçesinde avukat Ahmet Köse, geçen temmuz ayında motosikletiyle seyir halindeyken önündeki otomobilin aniden kendi şeridine geçmesi sonucu kaza geçirdi.

ŞİKAYETİNİ TEK BİR ŞARTLA GERİ ALDI

Güvenlik kamerasına da yansıyan kazada, devrilen motosikletin sürücüsü Ahmet Köse yaralandı. Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu olan Köse, otomobil sürücüsü öğretmen İsmail Sevinç'ten şikayetçi oldu. Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında iki taraf da uzlaşmaya çağrıldı. Avukat Köse, otomobil sürücüsü Sevinç'in aracının arka camına motosikletlere yol verilmesi gerektiğini belirten bir yazı yazması halinde uzlaşabileceğini söyledi. Teklifi kabul eden Sevinç, aracının arkasına iki motosiklet fotoğrafıyla "Sağdan ve soldan gelen motosiklete dikkat" yazdırdı. Köse de şikayetinden vazgeçti.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü avukat, şikayetini bir şartla geri aldı

"ŞARTIMI HEMEN YERİNE GETİRECEĞİNİ SÖYLEDİ"

Avukat Ahmet Köse, motosiklet sürücülerinin trafikte hatalı şerit değiştiren otomobiller nedeniyle zor anlar yaşadığını söyledi. Farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir yazının yazılması teklifini Sevinç'in kabul ettiğini ifade eden Köse, "O gün ben yolumdaydım. İsmail hocanın da büyük bir ihtimalle sağ aynasına dikkat etmediğini düşünüyorum. Belki de dikkat etti ama görmedi. O da olabilir. Önüme kırmasıyla minik bir kaza geçirdik. Aslında bizim kaza çok büyük bir hasara sebebiyet vermedi ama ben yaralandığım için doğal olarak savcılık bir soruşturma yapıyor. Taksirle yaralama yani trafik kazası yaralanma suçları da uzlaştırmaya tabi. Uzlaştırmacı aradığı zaman dedim ki benim şikayeti geri almadan yana bir sorunum yok. Böyle bir talebim var. Eğer İsmail hoca kabul ederse şikayetten vazgeçeceğimi söyledim. İsmail Bey ile konuştuk. Kendisi de eğitimci olduğu için bu tür meseleleri biliyor. Kendisi bunu hemen yerine getireceğini söyledi. Savcılık şikayet dosyasını geri alarak dosyayı düşürdük. Buradaki bizim meselemiz, bir kazanın, bir canın zarar görmesine engel olabilirsek bizim için ne mutlu. Derdimiz bu. Bir de farkındalık yaratmak istiyoruz. Kamuoyu görsün bilsin. Artık motorlarla, bisikletlerle araçlar aynı yolu kullanıyor. Bunların her biri araç. Kamyonun taksiden nasıl üstünlüğü yoksa taksinin de motosikletten, motosikletin de bisikletten üstünlüğü yok" diye konuştu.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü avukat, şikayetini bir şartla geri aldı

"YAZIYI GÖRENLER NEDENİNİ SORGULUYOR"

Öğretmen İsmail Sevinç ise kaza nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını ifade etti. Otomobil kullandığı sırada bir anlık dikkatsizliği sonucu kazanın meydana geldiğini anlatan Sevinç, "Kazada Ahmet Bey'de herhangi bir sıkıntı olmadı. Ondan dolayı çok mutluyum. Sosyal bir farkındalık yaratmak için bu yazıyı arabaya asmaya karar verdim. Belli bir süre arabanın arkasında kalacak. Ondan sonra insanların dikkatini çeker. Böylelikle birkaç kazayı önleyebilirsek o bizim için çok mutluluk verici olur. Görenler ilk önce şaşırıyor. Ancak farkındalık yarattığı belli oluyor. İlgi çekti. Yazıyı görenler ilk önce neden yaptırdığımı soruyorlar. Ben de başımıza küçük bir kaza geldiğini, motorcuların trafikte çok sıkıntı yaşadıklarını ve motorcuların da trafik kurallarına uymaları gerektiğini söylüyorum. Kısacası bu yaptığımız farkındalık yaratma anlamında çok etkili oldu" dedi.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü avukat, şikayetini tek bir şartla geri çekti

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü avukat, şikayetini tek bir şartla geri çekti - Son Dakika


YORUMLAR (4)
  • Ramazan Uslu: Bende motor kullanıyorum sürekli aralardan geçmem kaldırımda gitmem sinyal veririm aradan geçerken araba yol vermezse kızmam hepimiz motoru ülke pahalılığından ve trafik yüzünden alıyoruz tabiki trafik te bazen aralardan geçiyoruz ama araçlar hareket ederken aradan gitmeyelim yol boşken emniyet şeridinden gitmeyelim Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Orhan orhan: Motorcu korumasız biz dikkat edelimde, motorcuların onda dokuzu hiç bir kural tanımaz, ters yönde gider, kaldırımda gider, yol ayıran taş kaldırımların arasında boşluk bulunca araç girmemesi gereken yerden bi anda yola dalar,bi anda aracının yanında bitip hem seni hem kendini tehlikeye atarak sinek geçmicek yerden geçmeye çalışır.. emniyet şeridi hiçbir yolda motorcunun yasal hakkı değildir ve yasaktır. soruyorum size suç araçlardamı, kural tanımaz motorcularda mı? Cevap Yaz 31 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı 18:07 Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı
18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti 17:15 18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini 15:46 Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini "Bebek senden değil" dedi, diye savundu! Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı 15:40 Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü 15:19 Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi 13:07 TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi Olaf Scholz, ilk turda başbakan seçildi 12:35 Olaf Scholz, ilk turda başbakan seçildi Şanlıurfa'da, jandarmadan kaçan araçta başından vurulmuş annenin cansız bedeni bulundu! 12:00 Şanlıurfa'da, jandarmadan kaçan araçta başından vurulmuş annenin cansız bedeni bulundu!
Advertisement