Kazak Asistanlar İçin "Araştırma Yöntemleri" Kursu Yapıldı - Son Dakika

Kazak Asistanlar İçin "Araştırma Yöntemleri" Kursu Yapıldı

22.05.2014 09:54
Kazak Asistanlar İçin

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi`nde yürütülen Research Methodology (Araştırma Yöntemleri) kursuna 14`ü Kazakistan Karaganda Devlet Tıp Üniversitesi tıp ve eczacılık fakülteleri asistanları olmak üzere 27 öğrenci katıldı.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yürütülen Research Methodology (Araştırma Yöntemleri) kursuna 14'ü Kazakistan Karaganda Devlet Tıp Üniversitesi tıp ve eczacılık fakülteleri asistanları olmak üzere 27 öğrenci katıldı.

Tıp fakültesinin çeşitli bölümlerinden 13 eğiticinin görev aldığı kursun son gününde, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak makamında ziyaret edildi. Bu tür projelere büyük önem verdiklerini belirten Rektör Koçak, asistanlardan, kurs ve üniversite hakkındaki görüşlerini alarak, kendilerine hediyeler takdim etti.

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Aktürk, kursta 17 farklı oturum halinde araştırma yöntemleriyle beraber, birçok konuda teorik ve uygulamalı eğitimler verildiğini belirtti.

Kurs hakkında da bilgi veren Aktürk, konuşmasına şöyle devam etti: "Kurs başında ve sonunda Tıp Eğitimi Anabilim Dalı tarafından online sınav uyguladık. Kazak kursiyerlerle, Türk meslektaşları arasında oluşan dostluk köprülerinin devam etmesi ve bu kursun karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesine vesile olması bekliyoruz.

Kazak asistanlar Atatürk Üniversitesi'nin imkanlarından ve buradaki misafirperverlikten etkilendiklerini ve eğitimlerinin bir kısmını burada geçirmek istediklerini de ifade eden Aktürk, "Karşılıklı kültürel etkileşim imkanının da oluştuğu kurs boyunca Kazak öğrencilerin Türkiye Türkçesi'ni öğrenmeye başladıklarını söyledi. - ERZURUM

Kazak Asistanlar İçin Araştırma Yöntemleri Kursu Yapıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kazak Asistanlar İçin 'Araştırma Yöntemleri' Kursu Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adama düğün yaptı Doğum sırasında kafası kopan bebeğin vücudu anne rahminde kaldı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Kanlar içinde yere yığıldı! Yaşlı adamın feci şekilde hayatını kaybettiği kaza kamerada Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde