Kazakistan'da Nüfus Artışı Devam Ediyor - Son Dakika

Kazakistan'da Nüfus Artışı Devam Ediyor

17.02.2012 15:40
Kazakistan'da Nüfus Artışı Devam Ediyor, System.String[]

Yüzölçümü bakımından Orta Asya'nın en büyük, dünyanın ise 9.büyük ülkesi olan Kazakistan nüfusu 1 Ocak 2012 tarihi itibari ile 16 milyon 657 bin olarak hesaplandı.

Yüzölçümü bakımından Orta Asya'nın en büyük, dünyanın ise 9. büyük ülkesi olan Kazakistan nüfusu 1 Ocak 2012 tarihi itibari ile 16 milyon 657 bin olarak hesaplandı.

Kazakistan İstatistik Ajansı'nın verdiği bilgiye göre, 2011 yılında toplam nüfus artışı yüzde 1.4 olarak gerçekleşti. 2011 yılında yapılan son nüfus sayımına göre, Kazakistan nüfusu 233 bin arttı.

Nüfus artışının, ülkenin en çok güney ve güney batı eyaletlerinde arttığı, kuzey eyaletlerinde ise nüfusun azaldığı kaydedildi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Kazakistan'da Nüfus Artışı Devam Ediyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi