Son Dakika Haberleri: 11 Kişinin Hayatını Kaybettiği Kazada, Kazazede Yakınları Tur Şirketine Dava Açıyor

11 Kişinin Hayatını Kaybettiği Kazada, Kazazede Yakınları Tur Şirketine Dava Açıyor

13 ay önce

Eskişehir'de 11 kişinin hayatını kaybettiği, 44 kişinin ise yaralandığı feci trafik kazasında, kazazedelerin yakınları tur şirketine dava açacaklarını söyledi.

Eskişehir'de sabah saatlerinde meydana gelen feci trafik kazasında, kazazedelerin yakınları tur şirketine dava açacaklarını söyledi.

Ankara'dan Bursa'ya geziye giden yolcuları taşıdığı öğrenilen Kartallar Gezi firmasına ait tur otobüsü, Eskişehir-Bursa karayolunun 3. kilometresinde yol kenarındaki ağaçlara çarparak kaza yaptı.

FECİ KAZADA 11 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Sabah saatlerinde meydana gelen kazada 11 kişi yaşamını yitirirken 44 kişi de yaralandı. Yaralılar kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken hayatını kaybedenler ise morga kaldırıldı.

Acı haberi alan kazazede yakınları da Eskişehir'e gelerek hastane önünde beklemeye başladı.

Tur şirketine dava açacaklarını belirten kazazede yakınları, kazanın ardından tur şirketinden hiç kimsenin kendileriyle irtibata geçmediklerini söyledi.

"BİZİ KUZENİM ARADI"

Kazada 4 yakınını kaybeden 7 yakını da yaralı olarak kurtulan Selçuk Mart, "Biz bu sabah 04.10'da bir telefon aldık. Uykumuzdan uyandık. Arayan kuzenimizdi. Kaza olduğunu dizinin sıkıştığını ve acilen gelmemiz gerektiğini söyledi. Toplam 11 yakınımız araçtaydı. Bunun 4'ü vefat etti. Geriye kalan 7'si yaralı. Üç hastanede ayrı ayrı yatıyorlar. Kaza yerine gittik, inceledik. Kaza yerinde herhangi bir fren izi yoktu. Herhangi bir buzlanma belirtisi yoktu. Kaza çok açık bir şekilde ya şoför hatası ya da başka bir şey. Kesinlikle hiçbir titreme olmadığını, hiçbir kayma olmadığını söylediler. Sadece en başta sağdaki ağaçlara çarpmaya başladıklarını ve sonra bir ağaca kitlendiklerinden bahsettiler. Hepsi akrabamız. Eşimin teyzeleri vardı. Kuzenleri vardı. Kuzenlerimizin çocukları vardı. Bir tanesi tıp fakültesine girmeyi planlıyordu" dedi.

"FİRMANIN ÖNLEM ALMASI GEREKİRDİ, HEPİMİZ ŞİKAYETÇİYİZ"

Mahkemeye gitme kararı aldıklarını ifade eden Selçuk Mart, "Sonuna kadar arkasında duracağız. Hepimiz şikayetçiyiz. Sonuç olarak firmanın önlemini alması gerekiyordu. Otobüsü süren, firmanın sahibinin kardeşiymiş. Zaten bu şunu gösteriyor, hiçbir denetimden geçmemiş. Alkol alıp almadığı, uykusuz olup, olmadığı bilinmiyor. Kesinlikle yüzde yüz ihmal. 3 şeritli yol, ışıklandırma dört dörtlük yapılmış. Buzlanma yok. Yol bomboş. Orada kaza yapmak, çok açık insan hatası. Tur servislerinin ciddi anlamda denetlenmesini istiyoruz. Özellikle gece yola çıkıyorlarsa. Madde kullanıyor mu, uykusunu almış mı, bunları kontrol etmek lazım. Çift şoför olması lazım. Tur şirketinden buraya gelen yok" şeklinde konuştu.


YORUMLAR


Rusya Devlet Başkanı Putin'in Alina Kabaeva ile Evleneceği İddia Edildi Ehliyetini Değiştirmek İçin Nüfus Müdürlüğüne Giden Vatandaş, "Ölü" Olduğunu Öğrendi

Son Dakika! Ankara'daki Mobilyacılar Sitesinde Yangın Çıktı! Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Var