Kazım Kurt: "Eğitim Sistemi Türkiye'yi Geriye Götüren Bir Noktada" - Son Dakika

Kazım Kurt: "Eğitim Sistemi Türkiye'yi Geriye Götüren Bir Noktada"

27.02.2018 14:03
Kazım Kurt:

Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı Kent Konseyi, Hasan Ali Yücel ve Mehmet Rauf İnan'ı anma etkiliği düzenledi.

Taşbaşı Kırmızı Salonda gerçekleştirilen anma etkinliğine Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği Başkanı Ayhan Türkseven ve davetliler katıldı.

Cumhuriyet döneminin eğitim neferi, Köy Enstitüleri'nin kurucusu Hasan Ali Yücel ve Mehmet Rauf İnan'ı anma etkinliği Can Yücel'in babası Hasan Ali Yücel'e ithafen yazdığı 'Ben Hayatta En Çok Babamı Sevdim' şiiriyle başladı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Odunpazarı Kent Konseyi İsmail Kumru yaptı. Konuşmasına Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt'a köy enstitüleri ile ilgili yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek başlayan Kumru, "Göreve geldiği günden beri köy enstitüleri her türlü desteği verdi. O vefayı Odunpazarı Belediyesi olarak gösteriyor" dedi. Tekirdağ Merkezi Süleymanpaşa Belediyesi Başkanı Ekrem Eşkinat'ın kendisini arayarak Odunpazarı Belediyesi'nden Hasan Ali Yücel büstü istediğini anlatan Kumru, Ekşinat'ın bu isteğini Kurt'a iletti. Kumru, ayrıca Ekrem Ekşinat'ın Kazım Kurt'u ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneğini açılışa davet ettiğini de bildirdi. Kumru, " Eskişehir'de hem kent konseyi olarak hem de Odunpazarı Belediyesi olarak farklı işler yapmaya çalışıyoruz. Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. İyi ki geldiniz, çok değerli bilgileri dinleyeceğiz bugün" dedi.

Etkinlikte konuşma yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Türkiye'de eğitim sisteminin geldiği noktaya dikkat çekti. Başkan Kurt, "Eğitimin bilimsel, laik tarafının unutulduğu sürece, işimizin çok zor olduğu bir noktaya geldiğimizin hepimiz farkında olmalıyız. Şuan ki eğitim sistemi maalesef Türkiye'yi geriye götüren, Türkiye'yi sıkıntıya sokan bir noktada. Oradan çıkışın yolu; aydınlanma, tekrar ciddi bir Köy Enstitüsü ruhunun yakalamaya bağlı. 2018 yılında nasıl bir eğitim olması gerektiğini tartışmalıyız. Bunu yerine getirmeliyiz" diye konuştu. Başkan Kurt konuşmasının ardından Sebahattin Eyüboğlu'nun Köy Enstitüleri üzerine yazdığı şiiri okudu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kazım Kurt: 'Eğitim Sistemi Türkiye'yi Geriye Götüren Bir Noktada' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Merkel'in halefi Türk Armin'in kameralara poz verdiği 813 numaralı künyenin sırrı ortaya çıktı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3 bin 603 kişilik sosyal atamayı 26 Ocak'ta yapacak Biden'ın göreve başlamasından sonra Rusya ile ilk kriz: Navalny protestolarından ABD'yi sorumlu tuttular Yılmaz Morgül Nişantaşı'nı ringe çevirdi! Gören bakakaldı Galatasaray zorlu Malatya deplasmanında! Canlı anlatım Milli Savunma Bakanlığı, F-16'daki Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı Gıdada fahiş fiyat şikayeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletildi: Mutlaka çözüme ulaştıracağız Kümesine giren tilkiye seslenişi sosyal medyada büyük ilgi gören vatandaşın söyledikleri duygulandırdı