Kbü'de Avrupa Birliği Sertifika Programı - Son Dakika

Kbü'de Avrupa Birliği Sertifika Programı

15.12.2015 15:56
Kbü'de Avrupa Birliği Sertifika Programı, System.String[]

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından "Avrupa Birliği Sertifika Programı" düzenlendi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından "Avrupa Birliği Sertifika Programı" düzenlendi.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nail Alkan, Avrupa kelimesinin ilk kez M.Ö. 7. yüzyılda Yunanlılar tarafından kullanıldığını söyledi.

Avrupalı ülkelerin 18. yüzyılda savaşlarla bir yere varılamayacağını anladığını belirten Alkan, "19. yüzyılda gerçekleşen iki ayrı birleşme Avrupa Birleşme süreci içinde ayrıcalıklı bir yere sahiptir. 2. Dünya Savaşı'nda ABD Almanya'yı tekrar Avrupa ekonomisine entegre edebilmek için çalışmıştır. 1986 yılından itibaren 9 Mayıs Avrupa Günü olarak kutlanmaktadır. Avrupa'da barışın kurulabilmesi için Fransız-Alman dostluğunun şart olduğunu ve bu çekirdek etrafında Avrupa'nın bütünleşmesi gerektiği görüşünü esas almaktadır" dedi.

Alkan, daha sonra, 'Avrupa Birliği'nin Oluşumu, Genişleme Süreçleri' ve 'Türkiye ile İlişkileri', 'Avrupa Birliği'nin Genel Yapısı', 'Avrupa Birliği'nin Fikir Babaları', 'Montanunian nedir?', 'Avrupa Toplulukları', 'Avrupa Birliği'nin Politikaları', 'Ülkelerin Tam Üyeliğe Kabul Edilmeden Önce Karşılaştıkları Kriterler' hakkında bilgiler verdi.

Avrupa Birliği Sertifika Programı eğitimlerinin 5 gün süreceği kaydedildi. - KARABÜK

Kbü'de Avrupa Birliği Sertifika Programı
Kbü'de Avrupa Birliği Sertifika Programı
Kbü'de Avrupa Birliği Sertifika Programı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kbü'de Avrupa Birliği Sertifika Programı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi Kadıköy galibiyetinin ardından Sergen'den itiraf! Oyuncularıyla yaptığı konuşmayı anlattı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç kız, evinde başından vurulmuş halde ailesi tarafından ölü bulundu Pasaport harçlarına zam geldi! İşte yeni fiyatlar