Terör örgütü PKK'nın kanlı faaliyetleri, IKBY halkı için tehdit oluşturuyor - Son Dakika

Terör örgütü PKK'nın kanlı faaliyetleri, IKBY halkı için tehdit oluşturuyor

27.10.2020 22:57
Terör örgütü PKK'nın kanlı faaliyetleri, IKBY halkı için tehdit oluşturuyor, System.String[]

Irak'ta Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi, terör örgütü PKK'nın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde memurları öldürdüğünü ve bölgedeki yıkıcı faaliyetleriyle halk için tehdit oluşturduğunu belirtti.

Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi'nin (KDP) Sözcüsü Mahmud Muhammed, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütü PKK'nın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) varlığını sert şekilde eleştirdi.

Terör örgütü PKK'nın IKBY ile rekabet içine girdiğine, halkın yaşamı ve bölgenin çıkarları için tehlike oluşturduğuna dikkati çeken Muhammed, "PKK, uzun yıllardır haraç alarak ve halkın mallarına el koyarak yüzlerce köyün inşasını ve sivil halkın bölgelerine dönmesini engelliyor." ifadelerini kullandı.

TERÖR ÖRGÜTÜ, MEMURLARI ÖLDÜRÜYOR

Muhammed, örgütün eylemlerinin bedelini IKBY halkının ödediğine işaret ederek, PKK'nın IKBY'deki memurları öldürdüğünü ve faaliyetleriyle halk için tehdit oluşturduğunu kaydetti.

IKBY'DE 515 KÖY, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN İŞGALİNDE

KDP, Mart 2017'de paylaştığı bir veride PKK'nın Duhok'ta 304, Erbil'de 177, Süleymaniye'de 34 olmak üzere toplam 515 köyü işgal ettiğini bildirmişti.

KÖYLÜLERE İZİN VERİLMİYOR

PKK'nın söz konusu köyleri yaklaşık 29 yıldır üs olarak kullandığı ve köy sakinlerinin bölgelerine dönüşüne izin vermediği biliniyor.

Terör örgütü PKK'nın kanlı faaliyetleri, IKBY halkı için tehdit oluşturuyor

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Terör örgütü PKK'nın kanlı faaliyetleri, IKBY halkı için tehdit oluşturuyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

CHP, Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlığını kaybedip elemeye kalan isimler belli oldu Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz