Keçili Eylem Yapan Muhtara 369 Lira Para Cezası - Son Dakika

Keçili Eylem Yapan Muhtara 369 Lira Para Cezası

19.01.2012 17:27
Keçili Eylem Yapan Muhtara 369 Lira Para Cezası, System.String[]

Antalya'nın Etiler Mahallesi Muhtarı Mehmet Öztürk'ün, mahallesindeki yürüyen merdivenin çalışmadığı gerekçesiyle üst geçide getirdiği keçilerle yaptığı eylem başına dert oldu.

Antalya'nın Etiler Mahallesi Muhtarı Mehmet Öztürk'ün, mahallesindeki yürüyen merdivenin çalışmadığı gerekçesiyle üst geçide getirdiği keçilerle yaptığı eylem başına dert oldu. Muhtar Öztürk, hayvana eziyet suçlamasıyla 369 lira idari para cezasına çarptırıldı.

Antalya'nın merkezindeki Etiler Mahallesi Muhtarı Mehmet Öztürk, geçen 17 Ekim'de Evliya Çelebi Caddesi üzerinde bulunan yürüyen merdivenli yaya üst geçidinin merdivenlerinin çalışmadığı gerekçesiyle mahalle sakinleriyle birlikte protesto eylemi yaptı. Muhtar ve yanındakilerin üst geçide getirdikleri keçilerle yaptığı eylemin ardından gazete ve televizyonlarda olayı gören hayvan severler Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe vererek muhtarın eylem sırasında keçilere eziyet ettiğini iddia etti. Bunun üzerine soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı Cafer Tüfekçi gazete kupürleri ve televizyonlarda çıkan görüntüleri inceledi.

Soruşturma sonunda muhtar Öztürk'e, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 14'üncü maddesinde yer alan 'Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek' suçunu işlediği gerekçesiyle 369 TL idari para cezası yazıldı.

Ceza tebligatı eline ulaşan muhtar Mehmet Öztürk, görünce çok şaşırdığını söyledi. Öztürk, "Çalışmayan üst geçit merdivenleri için defalarca Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na şikayette bulunmamıza rağmen çözüm bulunmadı ve merdiven çalıştırılmadı. Ben de 'Bu iş keçi inadına döndü, gel bu inadından vazgeç' demek için keçili eylem yaptım. Ama keçiye hiç eziyet etmedim. Bu cezayı hak etmedim" diye konuştu.

Eylemlerine bir süre ara verdiğini belirten muhtar Öztürk, "Yeni eylemlerle tekrar döneceğim. İçi doldurulmuş hayvanlar var. Yada şişme hayvanlar mevcut. Bundan sonraki eylemlerimde bunları kullanacağım, böylece cezadan da kurtulacağım" dedi.

Ayrıca Muhtar Öztürk, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Tarım İl Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne giderek hayvanlardan insanları koruma derneği kurmak için girişimlerde bulunduğunu söyledi. - Antalya

Keçili Eylem Yapan Muhtara 369 Lira Para Cezası
Keçili Eylem Yapan Muhtara 369 Lira Para Cezası
Keçili Eylem Yapan Muhtara 369 Lira Para Cezası
Keçili Eylem Yapan Muhtara 369 Lira Para Cezası

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Keçili Eylem Yapan Muhtara 369 Lira Para Cezası - Son Dakika


Son Dakika

Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar Son Dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan 'İstanbul' uyarısı: Çok acil kademeli mesaiye geçilmeli