Keçiören Belediyesi'nin Gençleri Şiddete Karşı Bilinçlendirme Semineri Sürüyor - Son Dakika

Keçiören Belediyesi'nin Gençleri Şiddete Karşı Bilinçlendirme Semineri Sürüyor

12.01.2012 17:48
Keçiören Belediyesi'nin Gençleri Şiddete Karşı Bilinçlendirme Semineri Sürüyor, System.String[]

Keçiören Belediyesi, şiddetin önlenmesinde öncü tedbirlerin alınabilmesi için başlattığı "şiddetle mücadele bilgilendirme" seminerlerini sürdürüyor.

Keçiören Belediyesi, şiddetin önlenmesinde öncü tedbirlerin alınabilmesi için başlattığı "şiddetle mücadele bilgilendirme" seminerlerini sürdürüyor.

Keçiören Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve şiddete karşı hizmet sunan kurumlarla işbirliği içerisinde düzenlenen seminerlerin ilki, Keçiören Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde gerçekleştirildi. Gençlerin şiddetle mücadele konusunda bilinçlenmesi amacıyla yapılan seminere dokuzuncu ve onuncu sınıf öğrencileri katıldı.

Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı uzmanlarından Süreyya Kavaklı'nın konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrencilere doğru iletişim teknikleri, öfke kontrolü, ben dili ve yaşanan çatışmalar hakkında bilgi verildi. Konuşmacı Kavaklı, öğrencilere yaşıtlarıyla yaşadıkları sorunları çözerken doğru bir iletişim kurabilmeleri ve kendilerini kontrol edebilmeleri için gereken tavsiyeleri aktardı. Şiddete karşı alternatif çözümler üretilmesi hususunda örnekler veren Kavaklı, bu örnekleri öğrencilerin hayatlarında tatbik edebilmeleri için uygulamalar da yaptı. Seminer, gerçekleştirilen soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Konuyla ilgili olarak Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da, şiddetin önüne geçebilmek için en büyük gerekliliğin eğitim olduğunu vurguladı. Okullarda gerçekleştirilen bu seminerlerin şiddetin önlenmesi için gerekli öncü tedbirler olduğunu ifade eden Başkan Ak, Keçiören'deki tüm okullarda aynı faaliyetin yapılabilmesi için gerekli girişimin sürdüğünü belirtti.

Keçiören Belediyesi'nin Gençleri Şiddete Karşı Bilinçlendirme Semineri Sürüyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Keçiören Belediyesi'nin Gençleri Şiddete Karşı Bilinçlendirme Semineri Sürüyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin S-400'lerle ilgili sığındığı tek bahaneyi çürüttü: NATO sistemine entegre edilmeyecek Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı