Keçiören'de Kadir Gecesine Özel Program Düzenlendi - Son Dakika

Keçiören'de Kadir Gecesine Özel Program Düzenlendi

22.06.2017 11:10
Keçiören'de Kadir Gecesine Özel Program Düzenlendi, System.String[]

Keçiören Belediyesi, Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesinde, Keçiören Müftülüğü ile birlikte özel bir program gerçekleştirdi.

Keçiören Belediyesi, Kur'an-ı Kerim'de bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesinde, Keçiören Müftülüğü ile birlikte özel bir program gerçekleştirdi.

Keçiören Belediyesince Kalaba Kent Meydanı'nda 8. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Kadir Gecesi Özel Programında, vatandaşlar "bin aydan daha hayırlı" bu geceyi birlikte idrak etme imkanı buldular. Kalaba Merkez Camii İmamı Ali Kaplan, Esertepe Dilek Camii İmamı Fatih Meşe, Mustafa Asım Köksal Camii İmamı Sinan Altemir, Kalaba Eyüp Sultan Camii İmamı Salim Özcoşar ve İncirli Merkez Camii Müezzini Kemal Çil'in; Kur'an tilaveti ve kasideleriyle başlayan programda Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan da gecenin maneviyatına özel, dini bir sohbet gerçekleştirdi. İlhan, Kadir Gecesine dair de şunları söyledi:

"Geceler, ibadetler, bütün güzel davranışlar sebeptir, sonuç değildir. Kadir Gecesi de ömrün bereketlenmesine, iyi bir insan olmaya sebeptir, ahrete yatırımdır. Baki kalanların peşine takılıp onlara talip olmaktır. İnsanın kalbini, hayatını nurlandıran Kur'an'dır. Kur'an ışıktır, şifadır, nurdur. Bu gece insanlar ben nasıl bir Müslümanım diye düşünmeliler."

Gecenin sonunda tüm eller semaya açılarak birlikte dualar edildi. - ANKARA

Keçiören'de Kadir Gecesine Özel Program Düzenlendi
Keçiören'de Kadir Gecesine Özel Program Düzenlendi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Keçiören'de Kadir Gecesine Özel Program Düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Asansörde çakmakla antifrizi test eden adam alevler içinde kaldı Galip Öztürk'ün yeğeninin yazlık evinde çıkan yangında Mustafa Terzi hayatını kaybetti Melisa Sözen, Alya karakterini oynadığı Kırmızı Oda dizisine veda etti "Partilerde abartıldığı kadar bir şey yok" diyen Buse İskenderoğlu da koronavirüse yakalandı Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı