Keçiören, Ukrayna'nın Obolon şehri ile 'Kardeş Şehir' olacak - Son Dakika

Keçiören, Ukrayna'nın Obolon şehri ile 'Kardeş Şehir' olacak

13.07.2019 11:07
Keçiören, Ukrayna'nın Obolon şehri ile 'Kardeş Şehir' olacak, System.String[]

Avrasyabulteni.com'un edindiği bilgiye göre EkoAvrasya başkanı Eren, kendisinde 10 yıldır bulunan sembolik 'Kırım toprağı'nın bir kısmını belediye başkanı Altınok'a hediye etti.

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga ilekısa adı Eko Avrasya olan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Ankara Keçiören Belediyesi Başkanı Turgut Altınok'a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Büyükelçi Sıbiga sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü, egemenliğini ve Kırım Tatarlarının haklarının korunması için verdiği desteklerden ötürü başkan Altınok'a teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi; "Yeni seçilen Keçiören Belediye Başkanı sayın Turgut Altınok ile pratik etkileşim, Obolon Belediyesi ile kardeşlik anlaşması ve Kırım Gecesi gibi konuları görüştük. Mustafa Kırımoğlu Parkı'nın Keçiören'de olması bizi özellikle sevindirdi."

Kırım Haber Ajansı'nın verdiği habere göre samimi havada geçen ziyarette, karşılıklı işbirlikleri ve yeni çalışmalar konuşuldu. Belediye sınırları içinde çok sayıda Kırım Tatar kökenli vatandaşın yaşadığına da vurgu yapan Altınok, işgal altındaki Kırım'daki Kırım Tatarlarının her zaman yanlarında olacaklarını da ifade etti. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ukrayna ile daha iyi ilişkiler kurmayı arzuladıklarını ve Obolon Belediyesi ile 'Kardeş Şehir' anlaşmasını yakın sürede gerçekleştirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Keçiören, Ukrayna'nın Obolon şehri ile 'Kardeş Şehir' olacak

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Keçiören, Ukrayna'nın Obolon şehri ile 'Kardeş Şehir' olacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Son Dakika! Batman ve Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu' başlatıldı Azerbaycan ordusu Ermenistan askerlerinin bıraktığı tank ve mühimmatları ele geçirdi Minik Leyla'nın ölümündeki kan donduran detaylar gerekçeli kararla ortaya çıktı Doğal gazın ardından bir müjde daha geldi! Ağrı'da altın rezervi bulundu Söndürme çalışmalarının sürdüğü İskenderun'da Azganlık Şehitliği, yangından etkilenmedi Oyuncu Hande Erçel'in dekolteli pozlarına beğeni yağdı CHP, Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı