Son Dakika Haberleri: Kedinin Hayatını Savcının Kararı Kurtardı

Kedinin Hayatını Savcının Kararı Kurtardı

10 ay önce

Kedinin hayatını savcının kararı kurtardıYALOVA - Yalova'da şahsa ait garajda mahsur kalan kedi Yalova Cumhuriyet Savcılığı kararıyla çilingir çağırılarak bulunduğu yerden çıkartıldı.

Kedinin hayatını savcının kararı kurtardı

YALOVA - Yalova'da şahsa ait garajda mahsur kalan kedi Yalova Cumhuriyet Savcılığı kararıyla çilingir çağırılarak bulunduğu yerden çıkartıldı.
Yaklaşık 20 gündür Süleymanbey Mahallesi Tükenmez Sokak Ateş Apartmanı'nın altındaki dükkanda fark edilemeyerek kilitli kalan kedi kurtuldu. Kedi yaklaşık 20 gün önce mahalle sakinleri ve belediye çalışanları tarafından fark edilmiş ve kapının altından uzatılan mama ve sularla beslenmişti. Konuya duyarlı davranan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise gereken girişimleri yapacağını konunun savcılık kararıyla alınması gerektiğini açıklamıştı.
Başkan Salman'ın bu açıklamasının ardından Yalova Cumhuriyet Savcılığı kararıyla Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü savcılık kararını yerine getirdi. Bulunduğu yerden çıkartılan kedi Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Haybulansı ile barınağa götürüldü. Kedi burada sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra doğal ortamına salınacak.
Burada bir açıklama yapan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner; "Burada bulunan kedimiz belediye çalışanlarımız ve mahalle sakinleri tarafından fark edilmiş ve 15 gündür beslenmesi yapılmıştır. Gerekli mercilere bildirilmesinin ardından sorun ancak bugün savcılık talimatıyla çözülmüştür. Dükkanın içine girilmeden kapıdan kedi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz veterinerince alınarak rehabilite edilmek üzere müdürlüğümüze götürülmüştür. Emeği bulunan herkese teşekkür ederim" dedi.FETÖ'cü Baba, Koğuş Arkadaşı İçin Avukat Kızını Kurye Yapmış Tefeciden Çirkin İntikam! Borcunu Ödemeyen Adamın Kızına, Çıplak Fotoğraflarla Kabusu Yaşattılar

"11 Kasım'da Kıyamet Kopacak" Deyip İstifa Eden Öğretmenden Yeni Kehanet!