Keles'te çörek otu ayıklama tesisi açıldı - Son Dakika

Keles'te çörek otu ayıklama tesisi açıldı

15.06.2020 10:37
Keles'te çörek otu ayıklama tesisi açıldı, System.String[]

Bursa'nın Keles ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan çörek otu ayıklama tesisi açıldı.

Bursa'nın Keles ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan çörek otu ayıklama tesisi açıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ilçeye bağlı kırsal Yazıbaşı Mahallesi'nde düzenlenen açılış törenine, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül ve diğer yetkililer katıldı.

Çavuşoğlu, törende yaptığı konuşmada, tesisin mahalle halkına hayırlı olmasını diledi.

Çörek otu ve yağının Kelesliler tarafından tüketime sunulmasının önemine dikkati çeken Çavuşoğlu, "Bu tür tesislerin açılmasıyla şehre yaşanan göç de azalacaktır." ifadesini kullandı.

Aktaş da tesiste ihtiyaç duyulan ön eleme makinesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağının müjdesini verdi.

Aygül ise Bursa'nın Türkiye çörek otu üretiminde 7'nci sırada olduğunu, geçen yıl Bursa'da üretilen 133 ton çörek otunun 113 tonunun Keles'ten sağlandığını aktardı.

Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle binası yapılan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ekipmanını sağladığı tesis, kurdele kesimiyle hizmete açıldı.

Daha sonra Çavuşoğlu, Aktaş ve beraberindekiler, ilçeye bağlı kırsal Gelemiç ve Harmandemirci mahallelerinde dolu sebebiyle ürünleri zarar gören çiftçileri ziyaret etti.

Ürünleri zarar gören köylüleri dinleyen ve geçmiş olsun dileklerini ileten Aktaş, "Zararın tespiti noktasında çalışmalar yapıldı ve raporlar hazırlandı. Konu dikkatle takip edilecek." değerlendirmesinde bulundu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Keles'te çörek otu ayıklama tesisi açıldı - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç, adliye önünden fotoğraf paylaştı Vatandaşa ucuza satmak yerine depoda bekletilen bir ton balık çürüdü Alkollüyken zincirleme trafik kazasına karışan Ahmet Kural'a hapis istemiyle dava açıldı Karadeniz hamsisi tezgahlara inince fiyat 40 TL'den 15 TL'ye düştü 1966 model cipi 25 bin lira harcayarak adeta 2020 modele dönüştürdü Camideki görüntü İlber Ortaylı'yı kızdırdı: Bu ne zevksizlik Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi