Kemal Burkay'dan PKK Sempatizanlarına: Defolun Lan Alçaklar - Son Dakika

Kemal Burkay'dan PKK Sempatizanlarına: Defolun Lan Alçaklar

22.02.2016 13:16

HAKPAR'ın İsviçre'deki etkinliğine gelen PKK sempatizanları, Abdullah Öcalan lehine slogan atınca Kürt siyasetçi Kemal Burkay sinirlenerek "Defolun lan alçaklar." diye bağırdı.

HAKPAR'ın İsviçre'nin Basel şehrinde düzenlediği etkinliğe gelen bir grup PKK sempatizanının eylemi Kürt siyasetçi Kemal Burkay'ı sinirlendirdi. Slogan atan PKK sempatizanlarına kızan Kemal Burkay, "Defolun lan alçaklar, defolun." diye bağırdı.

Programa konuşmacı olarak davet edilen Kürt siyasetçi ve şair Kemal Burkay, yapılan provokasyona sert bir şekilde tepki gösterdi.

ÖCALAN LEHİNE SLOGAN ATTILAR

Yaklaşık 70 kişinin hazır bulunduğu salonda katılımcılara Kürtçe hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Burkay, salonda bulunan 6-7 PKK sempatizanının Öcalan lehine slogan atması üzerine konuşmasına ara vermek zorunda kaldı.

KEMAL BURKAY: DEFOLUN LAN ALÇAKLAR, DEFOLUN

PKK sempatizanlarının slogan atmaya devam etmesi üzerine sert tepki gösteren Kemal Burkay, "Defolun lan alçaklar, defolun! Alçak herifler, haydi! Serokunuz da siz de köpekler! Bunları buraya bırakmanız büyük hataydı. Kontrol yok muydu kapıda? Bunları tanımıyor muydunuz? Bu çok büyük bir tedbirsizlik" diyerek tepkisini dile getirdi.

BURKAY'IN PARTİSİ DE KINADI

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanvekili Necati Bayram, Basel'de gerçekleşen konferansta konuşmacı Kemal Burkay'ın PKK yandaşı tarafından provoke edilmesine tepki gösterdi. Bayram, "Kemal Burkay'a yapılan bu sekter, provakatif tutumu protesto ediyor, şiddetle kınıyoruz." dedi.

"PROVOKE EDİLMEK İSTENDİ"

Necati Bayram, Kemal Burkay'ın protesto edilmesi ile ilgili açıklamada bulundu. Bayram, partisinin İsviçre birimi tarafından 21.02.2016 tarihinde Basel'de gerçekleşen ve Kemal Burkay'ın konuşmacı olduğu konferansın, bir grup PKK yandaşı tarafından provoke edilmek istendiğini kaydetti.

"KABUL EDİLEMEZ"

Burkay konuşmak üzere kürsüye çıktığında salonda bulunan bir grubun, 'Bijî Serok Apo' sloganları atarak toplantının başlamasını engellemeye kalkışıldığını hatırlatan Bayram, salondan çıkarıldıktan sonra da 'Burkay'ı konuşturmayacağız' diyerek provokatif tutumların sürdürüldüğünü söyledi. Provokatör grubunun tüm çabalarına rağmen toplantının coşkulu bir şekilde devam ettiğini ifade eden Bayram, "Kendilerini 'Özgürlük Hareketi' diye tanımlayan, her şeyin başına bir 'demokratik' kelimesi iliştiren bu kesimin, kendileri gibi düşünmeyen yazar, siyasetçi ve sanatçılara karşı zaman zaman şiddete de varan tutumları kabul edilemez. Bu ancak demokrasi ve özgürlük düşmanlarının tutumu olabilir. HAK-PAR olarak Sayın Kemal Burkay'a yapılan bu sekter, provakatif tutumu protesto ediyor şiddetle kınıyoruz." açıklamasında bulundu.

Kemal Burkay'dan PKK Sempatizanlarına: Defolun Lan Alçaklar
Kemal Burkay'dan PKK Sempatizanlarına: Defolun Lan Alçaklar

Son Dakika Güncel Kemal Burkay'dan PKK Sempatizanlarına: Defolun Lan Alçaklar - Son Dakika


YORUMLAR (5)
  • ANTİ AKP: İKTİDAR PARTİSİNİN YÜKSEK RANDIMANLI ÇALIŞMALARI SAYESİNDE TÜRKİYE NİN RUHUNA FATİHA VELADDALİN AMİN BENZİN 5 TL MAZOT KEZA ÖYLE ÇİFTÇİYE DESTEK YERİNE KÖSTEK VAR HAYVANCILIK BİTTİ ET İTHAL TARIM BİTTİ ÇİFÇİ KAZANAMADIĞI ÜRÜNLERİ PARA ETMEDİĞİ İÇİN TARLASINI TAKKESİNİ SATIYOR TERÖR YÜZÜNDEN TURİZM BİTTİ SANAYİCİ FABRİKALARIN KAPISINA KİLİT VURUYOR ESNAF BİTTİ MEMUR BİTTİ İŞÇİ BİTTİ EMEKLİ ZATEN BİTİK BUNLAR YETMEZMİŞ GİBİ BİRDE ORTADOĞU BATAKLIĞINA BATTIK KISACASI MEMLEKETİN RUHUNA FATİHA... Cevap Yaz 2 4 Yayından Kaldır
  • isviçre davos: Bu adamın peşinden hangi mal gider ? 3kişi biraraya gelip parti marti kuruyorlar , senin kendine hayrın yok miletemi bilgi konferans verecekmiş ulan kaç tane üniversite bitirdin hangi dalda ün yapmışsın ?? Cevap Yaz 53 30 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Bilim insanları araştırdı! Koronanın bulaşmasını engelleyen en iyi yöntem sosyal mesafe Sosyal medyada ilgiyle izlendi! Kısıtlamayı ihlal eden bir grup, polis aracını görünce çığlıklar atarak kaçtı Korona aşısını bulan Uğur Şahin ve Özlem Türeci BM Genel Kurulu'nda konuştu! Aşıyı buluş sürecini anlattılar Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf?