Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş - Son Dakika

Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş

22.05.2014 11:47
Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş, System.String[]

AK Partili belediyenin göreve gelmesinin ardından işten atılan Atilla Kılıçdaroğlu, amcası Kemal Kılıçdaroğlu tarafından teselli edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun taşeron bir şirket aracılığıyla Samsun'da Atakum Belediyesi'nde işten çıkarılan yeğeni Atilla Kılıçdaroğlu, "İşten atıldıktan sonra kendimi boşlukta buldum. İşten atılan bir insanın psikolojisi neyse bende aynı duygular içindeyim."dedi. Atilla Kılıçdaroğlu, amcası Kemal Kılıçdaroğlu'nun işten atıldıktan sonra kendisini arayarak "Kafana takma, üzülme" diyerek teselli ettiğini söyledi.

AK PARTİLİ BELEDİYE İŞİNE SON VERDİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu‘nun yeğeni, evli ve 3 çocuk babası 32 yaşındaki Atilla Kılıçdaroğlu, 2011 yılında eşinin Samsunlu olması nedeniyle bu kente yerleşti. CHP’li olan Atakum Belediyesi’nde taşeron bir firma tarafından 1000 TL aylık ücretle işe başladı. 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde CHP’li Metin Burma beklediği oyu alamadı ve göreve AKP’li İshak Taşçı geldi. Kısa süre sonra Zabıta Müdürlüğü’ndeki görevinden alınan Atilla Kılıçdaroğlu, Fen İşleri Müdürlüğü’nde görevlendirildi. Ardından da geçen 28 Nisan’da işe gitmediği gerekçesi ile hakkında belediye tarafından tutanak tutuldu. Bunun üzerine taşeron firma, Kılıçdaroğlu’nun savunmasını istedi. Savunmasından sonra, 1 hafta önce de firma tarafından ‘verilen görevi yerine getirmediği’ gerekçesiyle Kılıçdaroğlu’nun işine son verildi.

"HER İNSAN GİBİ RAHATSIZ OLDUM"

Kılıçdaroğlu, işten atıldıktan sona Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde yaşayan anne ve kız kardeşinin yanına geldi. Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, işten atıldıktan sonra kendisini bir boşlukta bulduğunun altını çizerek, "İşten atıldıktan sonra boşlukta buldum. Her insan gibi rahatsız oldum. İşten atılan bir insanın psikolojisi neyse bende aynı duygular içindeyim. Kimse bilemez." dedi.

"KAFANA TAKMA ÜZÜLME"

Atilla Kılıçdaroğlu, amcası Kemal Kılıçdaroğlu'nun işten atıldıktan sonra kendisini aradığını, "'Kafana takma, üzülme' dedi. Üzülmem gerektiğini söyledi. Bende tamam dedim." dediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, amcasının işe başladığı zaman da arayarak, "Yapılan işi yapmamazlık etme. Verilen işi yap. İşine nizami anlamda git gel." şeklinde öğütler verdiğini hatırlattı.

"HAYATIM KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK"

İşten atıldıktan sonra geçimini sağlamakta zorlandığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Kayınbiraderim destek veriyor. Annem destek veriyor. Bu şekilde geçimimi sağlıyorum. İş bulacağım kaldığım yerden hayatıma devam edeceğim. Sonuçta benimde sorumluluklarım var. Ama ben başkaları gibi kendi çocuklarımın boğazından haram lokma geçirmeyeceğim. Alnımın teriyle kazanmaya devam edeceğim. Ve hayatım kaldığı yerden devam edecek."

İşten atıldıktan sonra Kocaeli'nin Gölcük ilçesine geldiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Annenim, kız kardeşimin yanına geldim. Kendini toparlamak için. Kocaeli'nde 15 sene kaldım. Burada arkadaşlarım çevrem var. Burada çalıştım. 15-20 sene Kocaeli'nde kaldım. Hazır boşluk varken, 2,5 senedir görmemiştim annemi ve kız kardeşimi görmek için geldim. Sonra geri gideceğim." ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş
Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş
Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş
Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş
Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Kemal Kılıçdaroğlu İşten Atılan Yeğenini Teselli Etmiş - Son Dakika


Son Dakika

Bankalar Birliği anlaşmasıyla Galatasaray'ın kasasına 250 milyon TL girdi Türkiye'de 280 milyon metreküplük doğal gaz kullanımıyla rekor kırıldı Bölgede dengeleri değiştirecek iddia: Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu Güne düşüşle başlayan dolar 7,43'ten işlem görüyor Donald Trump'tan görevi bırakmasına saatler kala 143 kişi için af ve ceza indirimi kararı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var Evladını arayan anne, duydukları karşısında yıkıldı: Kızına şu an tecavüz ediyorum Zeytin yaprağının koronavirüsü parçaladığı bilimsel olarak ortaya kondu