Kemal Kılıçdaroğlu, Mithat Sancar, Ümit Özdağ'ın da Aralarında Bulunduğu Dokunulmazlık Fezlekeleri TBMM'ye Sunuldu - Son Dakika

Kemal Kılıçdaroğlu, Mithat Sancar, Ümit Özdağ'ın da Aralarında Bulunduğu Dokunulmazlık Fezlekeleri TBMM'ye Sunuldu

30.11.2022 21:31
Kemal Kılıçdaroğlu, Mithat Sancar, Ümit Özdağ'ın da Aralarında Bulunduğu Dokunulmazlık Fezlekeleri TBMM'ye Sunuldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın da aralarında bulunduğu 42 milletvekiline ait 69 yasama dokunulmazlığının kaldırılması fezlekesi TBMM’ye ulaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın da aralarında bulunduğu 42 milletvekiline ait 69 yasama dokunulmazlığının kaldırılması fezlekesi TBMM'ye ulaştı.

TBMM'ye yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin yeni dosyalar sunuldu. 42 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi. TBMM Başkanlığı'na gönderilen 69 dosyanın 61'i HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan ile HDP'li milletvekillerinden oluştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan'ın yasama dokunulmazlıklarının kaldırılması da istendi.

Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ın hakkında ikişer dosya bulunuyor. Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ve AKP Van Milletvekili Abdulahat Arvas hakkında bir dosya bulunuyor. DBP Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz hakkında ise 4 dosya var.

Adalet Bakanlığı tarafından milletvekilleri hakkında hazırlanan fezlekeler Cumhurbaşkanlığı'na gönderiliyor. Cumhurbaşkanlığı da fezlekeleri TBMM Başkanlığı'na iletiyor. Fezlekeler, TBMM Adalet Komisyonu ile Anayasa Komisyonu'ndan oluşan Karma Komisyon'da görüşülecek.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
6'lı Masa toplantısı öncesi İYİ Parti cephesinden sürpriz çıkış: Kılıçdaroğlu'nun adaylığını onaylamıyoruz 6'lı Masa toplantısı öncesi İYİ Parti cephesinden sürpriz çıkış: Kılıçdaroğlu'nun adaylığını onaylamıyoruz 6'lı Masa liderleri kritik zirve öncesi ortak bir video yayınladı: Milletimiz için buradayız 6'lı Masa liderleri kritik zirve öncesi ortak bir video yayınladı: Milletimiz için buradayız GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ocak 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ocak 2023

Son Dakika Güncel Kemal Kılıçdaroğlu, Mithat Sancar, Ümit Özdağ'ın da Aralarında Bulunduğu Dokunulmazlık Fezlekeleri TBMM'ye Sunuldu - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement